fbpx
Strona główna » Facebook blokowany w Chinach szuka biura w Szanghaju

Facebook blokowany w Chinach szuka biura w Szanghaju

przez Piotr Chodak

Mark Zuckerberg nie odpuszcza i dalej próbuje wprowadzić Facebook do Chin, który wciąż blokowany jest w Państwie Środka.

Poszukiwanie biura

Gigant mediów społecznościowych z Melno Park szukał w ostatnim czasie biur w Szanghaju. Miałby być prowadzone tam prace związane ze sprzętem i nową technologią, jednak mówi się, że jest to również kolejny krok w celu uruchomienia Facebooka w Chinach.

Są to wciąż oczywiście próby i wszystko zależy od rządu w Pekinie, czy Mark Zuckerberg zrobi kolejny krok do przodu po prawie 10 latach blokowania serwisu w internecie.

Warto w tym miejscu wspomnieć o aplikacji mobilnej, którą w niedawnym czasie wydała chińska firma. Właścicielem aplikacji jest właśnie twórca Facebooka. Przeczytacie o tym tutaj.

Cicha współpraca

Już teraz chińskie firmy kupują reklamę na serwisie, aby dotrzeć do potencjalnych klientów poza Chinami. Biuro sprzedaży w Hongkongu notuje wyniki jedne z największych w Azji.

W pierwszym etapie nowe biura mają zarządzać produkcją sprzętu w Chinach na potrzeby dalszego rozwoju serwisu.

Co ciekawe, już w 2015 amerykańska firma miała zgodę na biuro w Pekinie. Sama zgoda jednak trwała 3 miesiące, więc nic specjalnie nie udało się załatwić. Nowe biuro to nie tylko wsparcie w produkcji sprzętu ale również miałoby wspierać pracowników biurowych podczas realizacji projektów w Państwie Środka.

Sam Google już teraz posiada swoje biura w Szanghaju i Pekinie, choć sama wyszukiwarka również nie jest dostępna. Wpierają one sprzedaż reklamy i pomagają w prowadzeniu badań i rozwoju.

Aby otworzyć biuro w Szanghaju, Facebook prawdopodobnie będzie musiał zarejestrować firmę w Szanghaju.


Na podstawie New York Times

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej