fbpx
Strona główna » Chiny planują zakazać samochodów benzynowych i dieslowskich

Chiny planują zakazać samochodów benzynowych i dieslowskich

przez Piotr Chodak

Chiny zastanawiają się na wprowadzeniem zakazu produkcji i sprzedaży samochodów benzynowych oraz na olej napędowy aby ograniczyć zanieczyszczenie środowiska.

Ostrożne próby

Wiceminister przemysłu Chin Xin Guobin powiedział, że rozpoczęły się prace nad budową odpowiednich przepisów związanych z walką z zanieczyszczeniem środowiska przez samochody.  Dodaje jednak, że wciąż nie ustalono, kiedy ew. zakazy zaczną obowiązywać.

Biorąc pod uwagę, jak dużym rynkiem motoryzacyjnym jest Państwo Środka, można śmiało powiedzieć, że będzie to bardzo głęboka zmiana. Chiny stawiają na produkcję samochodów elektrycznych.

Wielka Brytania i Francja ogłosiły już zakaz pojazdów na benzynę i diesel, które rozpoczną się w 2040 r., Dając w ten sposób sporo czasu aby dostosować produkcję i całą logistykę.

Obecnie kilka dużych firm zajmujących się samochodami takimi jak Renault-Nissan, Ford i General Motors planują rozwój samochodów elektrycznych w Chinach. Kraj planuje przekształcić jedną piątą swojej sprzedaży pojazdów na hybrydy do 2025 roku. W przyszłym roku samochody elektryczne i hybrydowe mają stanowić 8% całej sprzedaży.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej