Strona główna » Festiwal Lodu i Śniegu w Harbinie

Festiwal Lodu i Śniegu w Harbinie

przez Piotr Chodak

Jak co roku w północnej prowincji Heilongjiang odbywa się Festiwal Lodu i Śniegu w Harbinie.

Harbin to miasto w Chinach, które posiada bardzo interesującą historię związaną z Polakami, którzy tworzyli to miasto. Więcej przeczytasz o tym tutaj. Tym razem warto wspomnieć o corocznym Festiwalu Lodu i Śniegu.

Wszystko zaczęło się od tradycyjnego pokazu lodowych latarni i przyjęcia w ogrodzie w 1963 roku. Dopiero w 2001 roku pomysł przekształcił się w największy na świecie festiwal rzeźbienia w śniegu i lodzie.

Festiwal odwiedzany jest przez miliony osób podziwiających spektakularne rzeźby

Festiwal jest zawsze organizowany na początku każdego roku i trwa około dwóch miesięcy, w zależności od warunków pogodowych. Będąc jedną z największych imprez rzeźb lodowych na świecie zawsze przyciąga międzynarodowych rzeźbiarzy.

Słynne zabytki, pomniki, zwierzęta i wyjątkowe budynki, z których niektóre mają wysokość do 50 metrów, odtwarzane są jako lodowe repliki i ożywione jaskrawymi, kolorowymi światłami, które tworzą niesamowitą atmosferę.

Festiwal ma nawet rekord świata Guinnessa dla największej na świecie rzeźby w śniegu, która została ustanowiona w 2007 roku. „Romantyczne uczucia” mierzyła 35 metrów wysokości i 200 metrów długości i została stworzona przez zespół 600 rzeźbiarzy z 40 różnych krajów.

Miasto organizuje także coroczny Międzynarodowy Konkurs Rzeźby Śnieżnej dla studentów uniwersyteckich.

Co ciekawe podczas festiwalu mają miejsce inne zawody obejmujące narciarstwo, łyżwiarstwo, żeglarstwo lodowe i hokej na lodzie. W 2015 roku podczas Festiwalu Śniegu i Lodu w Harbinie obchodzono Walentynki z pokazem śnieżnych bikini.

33. Międzynarodowy Festiwal Lodu i Śniegu w Harbinie odbywa się od 5 stycznia do 25 lutego 2017 roku.

Festiwal Lodu i Śniegu w Harbinie

Festiwal Lodu i Śniegu w Harbinie

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz