fbpx
Strona główna » Fundacja Lotus League rusza z serią spotkań o współpracy polsko-azjatyckiej

Fundacja Lotus League rusza z serią spotkań o współpracy polsko-azjatyckiej

przez Piotr Chodak

12 grudnia 2019 r. odbyło się wydarzenie LL Alumni Club – Inauguration, którego organizatorem była Fundacja Lotus League. Celem LL Alumni Club jest zintegrowanie osób myślących o współpracy polsko-azjatyckiej oraz stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń, kontaktów oraz rozwoju umiejętności biznesowych.

Przybyli goście reprezentowali szeroko pojęte środowisko akademickie, dyplomatyczne i biznesowe.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 50 osób, zarówno z Polski, jak i z zagranicy – w tym z Singapuru i Tajlandii. Goście mieli możliwość wysłuchania przemówienia Honorowego Konsula Generalnego Singapuru dr. Andrzeja W. Kaweckiego, który podkreślił wagę relacji polsko-singapurskich oraz omówił ich dalsze perspektywy. W kolejnym wystąpieniu przedstawiciele głównego partnera korporacyjnego – firmy JP Weber – zaprezentowali swoją działalność oraz podkreślili, jak ważne jest wspieranie takich inicjatyw jak LL Alumni Club.

LL Alumni Club – Inauguration poprowadzili Paulina Białek i Karol Czaja – członkowie zarządu Fundacji. Zaprosili oni gości do wzięcia udziału w rejestracji do LL Alumni Club oraz omówili zasady oraz korzyści płynące z członkostwa:

  • poznanie ekspertów ds. relacji europejsko-azjatyckich
  • uczestnictwo w wydarzeniach o charakterze oficjalnym (konferencje, bankiety) oraz tych mniej formalnych
  • nawiązanie nowych kontaktów
  • rozwój umiejętności biznesowych
  • poszerzenie wiedzy z zakresu szeroko pojętej współpracy z Azją, rynków wschodnich i innowacji

Członkowie LL Alumni Club zaproszeni będą do uczestnictwa w spotkaniach odbywających się raz na dwa miesiące. Podczas nich będą mieli możliwość zgłębienia tematyki europejsko-azjatyckich relacji biznesowych pod okiem specjalistów w tej dziedzinie.

Celem cyklicznych spotkań jest również zintegrowanie i zbudowanie zaangażowanego grona osób o podobnych zainteresowaniach i celach biznesowych. Wydarzenie stanowiło bardzo udany początek nowej inicjatywy Fundacji, jaką jest klub alumnów.

W najbliższych miesiącach Fundacja będzie stale rozbudowywała bazę członków i partnerów LL Alumni Club. O tym i innych działaniach będzie można przeczytać na stronie www.lotus-league.com oraz w mediach społecznościowych.

O Fundacji Lotus League

Fundacja Lotus League została założona w 2018 roku przez studentów z czołowych polskich oraz azjatyckich uczelni wyższych: Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Warszawskiego, National University of Singapore, Tsinghua University i Fudan University.

Celem Fundacji jest integracja studentów z Europy i Azji, nawiązanie stałej współpracy pomiędzy uczelniami wyższymi z obydwu kontynentów, a także ukazanie polskim biznesmenom i startupowcom potencjału rynków azjatyckich (szczególnie krajów Azji Południowo-Wschodniej).

Do tej pory Lotus League był organizatorem szeregu wydarzeń o zasięgu międzynarodowym, takich jak:

  • LL Kongres dla Współpracy Polsko-Azjatyckiej, który odbył się 26 kwietnia 2019 r. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych
  • Polish Exchange Night – wydarzenie  zorganizowane 29 maja 2019 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim
  • Opportunities and Challenges on ASEAN countries markets – spotkanie zorganizowane 29 maja br. w Instytucie Konfucjusza w Krakowie
  • Poland – Embrace the opportunity! – wydarzenie, które miało miejsce 26 lipca br. na Tianjin University of Technology w Chinach

Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej