Strona główna » Hotele dla psów, czyli pomysł na biznes w Chinach

Hotele dla psów, czyli pomysł na biznes w Chinach

przez Piotr Chodak

Hotele dla psów to rozwiązanie dla miłośników czworonogów, których z różnych przyczyn muszą na chwilę zostawić samych. W Pekinie można znaleźć osoby, które są w stanie zapłacić nawet 900 juanów (ponad 450 zł).

Te 900 juanów to stawka za jedną noc. Tyle są w stanie zapłacić klienci, którzy szukają luksusowe hotele dla psów. Co więcej, przed długimi świątecznymi tygodniami, warto zarezerwować miejsce dla swojego pupila nawet miesiąc wcześniej.

To ciekawa informacja, szczególnie dla osób, które lubią pisać w kontekście Chin – Oni tam jedzą psy! Ok, jeżeli znacie taką osobę, podeślijcie jej ten link.

Aktualnie tak duże zapotrzebowanie na te usługi spowodowało, że ludzie zakładają prywatne hotele w swoich domach. Nocleg kosztuje tam tylko 30-50 juanów dziennie.

Oczywiście każdy walczy o klienta, dlatego niektóre hotele dla psów oferują dedykowany personel dla czworonoga, prywatny pokój, specjalną dietę czy ćwiczenia. Ostatecznie dochodzi do tego, że zwierzęta żyją w lepszych warunkach niż niejeden człowiek.

Aktualnie nie ma gotowych norm prawnych, które szczegółowo opisują jak takie hotele dla psów powinny wyglądać, oraz jakie warunki również medyczne powinny spełniać.

W Polsce również takie hotele są popularne. Mnie jednak zawsze w głowie pojawia się w takiej sytuacji biały pudel, którego właścicielka usilnie walczy, aby pomalować mu pazury na różowo.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej