Strona główna » Huawei kontra Stany Zjednoczone. Firma składa pozew

Huawei kontra Stany Zjednoczone. Firma składa pozew

przez Piotr Chodak

Firma technologiczna Huawei pozwała Stany Zjednoczone. Producent skarży USA za nałożoną blokadę kontaktów z firmami, które używają infrastruktury Huawei.

Sąd federalny w Teksasie (tam znajduje się centrala firmy) będzie musiał zdecydować, kto ma rację. Chiński producent uważa, że zakaz kontaktów z podmiotami korzystającymi z technologii Huawei jest sprzeczny z konstytucją.

Podczas czwartkowej konferencji w Shenzhen, prezes koncernu Guo Ping podkreślił, że do dziś Kongres USA nie przedstawił żadnych dowodów, które miałyby uzasadnić taką blokadę.

Amerykańskie firmy AT&T i Verizon  praktycznie nie mogą już korzystać z technologii Huawei, a rząd Stanów Zjednoczonych naciska również na inne kraje, w tym Polskę do wprowadzenia podobnych zakazów.

Od stycznia ciągnie się również sprawa zatrzymania pod nakazem ekstradycji wiceprezes Meng Wanzhou, która jednocześnie pełni funkcję dyrektora finansowego. Przedstawiono jej 13 zarzutów, w tym łamanie amerykańskich sankcji przeciwko Iranowi. Meng (córka założyciela chińskiego producenta) zaskarżyła rząd kanadyjski i służby tego kraju o naruszenie konstytucyjnych praw.

Jak widać Huawei nie zamierza złożyć broni. W tej całej sytuacji obie strony walczą nie tylko o pieniądze. Dopóki kryzys polityczny pomiędzy USA a Chinami nie zostanie zażegnany, Huawei wciąż będzie pionkiem w grze mocarstw.


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej