Strona główna » Huawei przyspiesza prace nad swoim systemem

Huawei przyspiesza prace nad swoim systemem

przez Piotr Chodak

Firma Huawei Technologies przyspiesza prace nad własnym systemem operacyjnym dla swoim telefonów. Wysłał do testów milion smartfonów z nowym oprogramowaniem.

Po zdecydowanych ruchach Donalda Trumpa, Google zablokował współpracę z nowo produkowanymi smartfonami chińskiej firmy Huawei. Producent z Shenzhen zmuszony został do działania. Przyspieszył pracę nad swoim systemem, który nazywany jest HongMeng.

Choć współpracę wydłużono o kolejne 90 dni, chiński producent nie chce już ryzykować. Wszystko po to, aby dalej sprzedawać swoje urządzenia, a przyszli klienci nie musieli rezygnować z aplikacji, które do te pory pobierali ze sklepu Google.

Najnowszy system zgodny jest z wszystkimi aplikacjami na Androida i podobno posiada zwiększone funkcje bezpieczeństwa w celu ochrony danych osobowych.

Witaj HongMeng

System HongMeng będzie gotowy jesienią, lub najpóźniej na wiosnę

Yu Chengdonga, dyrektor generalny Huawei

Jak zapewnia producent, system operacyjny będzie obsługiwał smartfony, komputery, tablety, telewizory, samochody oraz inteligentne urządzenia do noszenia na ciele.

Jednocześnie Huawei zastrzega znak HongMeng w niemal wszystkich możliwych organizacjach zajmujących się własnością intelektualną na całym świecie.

Wniosek o rejestrację HongMeng złożono m.in. w tym w Kanadzie, Meksyku, Korei Południowej, Australii i Europie

Huawei

W międzyczasie Google ostrzegł administrację USA, że grozi to zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego USA, jeśli wprowadzi ograniczenia na Huawei w zakresie eksportu i poprosił o zwolnienie z jakiegokolwiek zakazu.

Aktualizacja

Jak się okazuje, również Xiaomi oraz Oppo testują nowy system na swoich smartfonach.


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz