Strona główna » iPhone zakazany w Chinach

iPhone zakazany w Chinach

przez Piotr Chodak

Wojna handlowa przygasła? Nic z tych rzeczy. Sąd w Chinach zakazał sprzedaży i importu większości modeli iPhone. Dostawca chipów Qualcomn zgłosił bezprawne naruszenie patentów przez Apple.

Sąd w Fuzhou, w prowincji Fujian wprowadził taki zakaz na najnowsze modele iPhone. Firma Qualcomm twierdzi, że amerykański producent wykorzystał własność intelektualną bez rekompensaty.

Zakazane modele

  • iPhone 6S
  • iPhone 6S Plus
  • iPhone 7
  • iPhone 7 Plus
  • iPhone 8
  • iPhone 8 Plus
  • iPhone X

Don Rosenberg, główny doradca Qualcomm, powiedział po wyroku, że Apple nadal korzysta z własności intelektualnej chińskiej firmy, odmawiając rekompensaty. „Te orzeczenia sądowe są kolejnym potwierdzeniem siły dużego portfela patentowego Qualcomm”.

Orzeczenie zostało wprowadzone w życie w zeszłym tygodniu, ale nie zostało ogłoszone aż do poniedziałku. W tym samym dniu Apple złożył wniosek do sądu o ponowne rozpatrzenie decyzji. Jednak sąd orzekł, że nie ma drugiej instancji, ponieważ orzeczenie zapadło w ramach nakazu patentowego.

Apple w oświadczeniu zaznaczył, że wszystkie modele iPhone pozostały dostępne w Chinach: „Wysiłki Qualcomm mające na celu zakazanie naszych produktów to kolejne desperackie posunięcie firmy, której nielegalne praktyki są badane przez organy nadzoru na całym świecie”.

Dodatkowo zakaz dotyczy poprzednich aktualizacji iOS. Zakaz nie dotyczy iOS 12

Akcje Apple spadły w poniedziałek rano o 2 procenty, ale później odzyskały. Akcje Qualcomm wzrosły o 3 procent.

na podstawie: https://gbtimes.com/chinese-court-bans-sales-of-most-iphones-amid-patent-dispute-with-qualcomm?fbclid=IwAR1NskIy37KMzus3IvVWAsj3BPOIg-wriqjq0dhTzs95UDZ68_KwO6TtsJw


Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej