Strona główna » Jesteś eko, dostaniesz więcej punktów w aplikacji

Jesteś eko, dostaniesz więcej punktów w aplikacji

przez Piotr Chodak

Z zanieczyszczeniem powietrza zmagają się nie tylko Chiny. W ostatnim czasie zrobiło się głośno również z uwagi na polskie miasta, które stężeniem cząstek PM 2,5  niejednokrotnie przewyższały miasta w Chinach. Tym bardziej warto patrzeć w stronę Państwa Środka i szukać sposobów na walkę z tym wielkim problemem.

Firma z grupy Alibaba (Ant Financial Services Group) stworzyła aplikację Ant Forest. Pobrało ją już ponad 450 milionów użytkowników smartfonów.

Jak to działa?

Każdy użytkownik może odnotowywać swoją codzienną aktywność, która pomaga dbać o środowisko. Mówimy tutaj o spacerach, jeździe metrem czy nawet zakupach i płatnościach online. Czym mniej korzystamy z samochodów, tym lepiej dla środowiska i dla konta w aplikacji. Za każdą taką czynność dostaje się punkty, za które możemy sadzić wirtualne drzewa. Co ciekawe, jeżeli nasze nawyki pozwolą zaoszczędzić 17,9 kg energii, to firma Ant Financial sadzi prawdziwe drzewo.  To wystarczy aby zacząć konkurować ze sobą i szczycić się zdrowymi nawykami. Jak pisałem wcześniej, 450 milionów użytkowników.

Firma Ant Financial już w styczniu 2017 zasadziła ponad 1 milion prawdziwych drzew i to jest realny sukces w walce z zanieczyszczeniem powietrza. Macie pomysł na aplikację, która będzie jeszcze lepsza? Może właśnie sukces odniesiecie z nią w Chinach?

 

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej