fbpx
Strona główna » Największy na świecie Starbucks otwarto w Chinach

Największy na świecie Starbucks otwarto w Chinach

przez Piotr Chodak

Starbucks w Chinach otworzył nową kawiarnię. Jest to aktualnie jego największy sklep na świecie. Choć Chiny kojarzą się z herbatą, to jednocześnie jest to rynek numer dwa pod względem spożycia kawy. Starbucks posiada tam ponad 3000 sklepów.

Nowy Starbucks w Chinach otwarto w Szanghaju i ma on powierzchnię 30 000 stóp kwadratowych (2778 metrów kwadratowych).  Nazywa się Starbucks Reserve Roastery Shanghai.

Roastery oznacza wyższy poziom usług i towarów. To coś, w którą stronę zmierzać mają docelowo wszystkie sklepy. Pierwszy Roaster otwarto w Seattle w 2014 roku. Jednak ten w Chinach jest dwa razy większy.

Nowy Starbucks oferuje kawę ziarnistą z ponad 30 krajów, która palona jest na miejscu.

Co ciekawe, mieszanka Yunnan Reserve dostępna jest tylko w tym sklepie i pochodzi z Chin. Znajdują się tam również trzy bary, gdzie bariści przygotowują wyjątkowe napoje.

Ziarna wypalane na miejscu

Ziarna wypalane na miejscu

Profesjonalni bariści

Profesjonalni bariści

Kawiarnia zaprojektowana przez chińskiego artystę

Kawiarnia zaprojektowana przez chińskiego artystę

Trzy bary w jednym miejscu

Trzy bary w jednym miejscu

Miedziana kolba przy wejściu jest pokryta tradycyjnymi chińskimi znakami, ręcznie grawerowanymi. Kawiarnia zaprojektowana przez chińskiego artystę mierzy ponad 27 000 metrów.

Starbucks nawiązał także współpracę z chińskim gigantem handlu elektronicznego Alibabą, który zaprojektował aplikację  z rozszerzoną rzeczywistości. Dzięki aplikacji Taobao Alibaby, użytkownicy, którzy nakierują swoje telefony na obiekt w Roastery, mogą dowiedzieć się więcej na temat związany z kawą. Na przykład skanowanie telefonem miedzianej kolby będzie ożywiać proces prażenia ziaren kawy.

Około 10% sklepów Starbucks na całym świecie znajduje się obecnie w Chinach, w porównaniu z około 3% w 2009 r.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej