Strona główna » Oferty pracy – jak skutecznie znaleźć pracę z Jooble?

Oferty pracy – jak skutecznie znaleźć pracę z Jooble?

przez Piotr Chodak

Co to jest Jooble?

Jooble to taki koszyk, w którym znajdziesz wiele niespodzianek, ale każda z nich będzie inna. Te niespodzianki to oferty pracy. Zacznijmy od tego, co to jest Jooble? Otóż Jooble to wyszukiwarka wszystkich dostępnych ogłoszeń o pracę, jakie opublikowano w Internecie. Portal agreguje oferty pracy z niemal 16 tysięcy stron, więc jest z czego wybierać. Zaletą jest to, że Jooble nie pokaże Ci tej samej oferty drugi raz, gdyż mechanizm Jooble blokuje duplikację tych samych ogłoszeń. Oznacza to, że nie musisz wchodzić na np. „praca Gumtree”, „praca Olx” albo „praca Pracuj.pl”, bo wchodząc w różne strony z ogłoszeniami nie raz zobaczysz tę samą ofertę opublikowaną na innych stronach. Wchodząc na Jooble i szukając ofert pracy w tej wyszukiwarce, mechanizm odsieje Ci te same oferty na różnych stronach i daną ofertę pokaże tylko raz. Wygodne, prawda?

Jeśli Jooble można by do czegoś porównać, to szczególnie do wyszukiwarki Google, która wyszukuje różne treści i informacje. Z kolei Jooble, jest do niego bardzo podobne, z tymże wyszukuje wyłącznie oferty pracy, przeczesując przy tym cały Internet.

Jak szukać pracy w czasie pandemii?

Liczy się czas. Szukać pracy w czasie pandemii to jest zadanie, które najpewniej Cię stresuje i zależy Ci, by jak najszybciej wrócić do pracy oraz płynności finansowej. Podejdź do tego strategicznie. Żeby nie przeczesywać się przez setki stron z ofertami o pracę, szukaj ich na Jooble. Zaoszczędzisz tym samym czas, gdyż zobaczysz tu te same oferty co na stronach ogłoszeniowych, z tymże oferta o pracę nigdy Ci się tu nie zduplikuje. Zaoszczędzony czas poświęć na wysłanie większej liczby zgłoszeń i CV.

W wielu branżach i na wielu stanowiskach przydaje się CV albo portfolio w formie strony www. Jeśli interesuje Cię taka wizytówka online, śmiało napisz do nas i stworzymy stronę www dla Twojego CV lub portfolio. Taka praktyka jest coraz częściej spotykana w branży kreatywnej, marketingu oraz na stanowiskach biznesowych. Jako Webkomp z przyjemnością pomożemy Ci w takiej realizacji.

Jak znaleźć pracę z Jooble?

I jeszcze słowo o tym, jak korzystać z wyszukiwarki Jooble. Szukanie ofert pracy zaczyna się od podania stanowiska lub branży oraz miejsca, w którym pracy szukamy. Następnie w lewym panelu bocznym możemy korzystać z filtrów, które dodatkowo przyspieszą wyszukiwanie ofert. W filtrach możemy wybrać, by Jooble wyświetliło nam oferty w konkretnym przedziale zarobków, świeżo opublikowane, wyselekcjonować oferty w danej odległości od miasta zamieszkania, bądź wybrać tylko oferty pracy zdalnej. Pandemia wszak pokazała, że wiele stanowisk z powodzeniem może pracować zdalnie. Filtr pozwala także szukać pracy na pół etatu albo tymczasowej.

A co, jeśli szukasz pracy zagranicą? Jooble działa w kilkudziesięciu krajach, w związku z czym z wyszukiwarki możesz korzystać także szukając pracy w innych miejscach. Wraz z Brexitem i wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wiele osób decyduje się obecnie na pracę w Niemczech, Danii, Luksemburgu czy Francji. Powodzenia, działaj! Trzymamy kciuki!

Jesteś rekruterem? Dodaj ofertę pracy w wyszukiwarce Jooble!

Jooble pozwala nie tylko szukać pracy pracownikom, ale również wystawić ogłoszenie o pracę pracodawcy. Jeśli więc pracujesz w dziale HR i szukasz specjalistów do zespołu w swojej firmie, pamiętaj, że Jooble pomoże Ci pozyskać zainteresowanych pracą i zebrać atrakcyjne CV.

Mamy nadzieję, że ten tekst pomógł Wam zrozumieć, czym jest Jooble i ułatwi Wam szukanie pracy w Internecie.

Mam dla Was coś jeszcze. Zobacz oferty pracy z językiem chińskim.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej