Strona główna » Oscary technologiczne wręczone

Oscary technologiczne wręczone

przez Piotr Chodak

Wuzhen w Chinach było gospodarzem Trzeciej Światowej Konferencji ds. Internetu. Podczas tego wydarzenia wybrano osiągnięcia, które zostały nagrodzone technologicznym Oscarem. O nagrodę ubiegało się aż 500 projektów, ale 33 ekspertów z całego świata wybrało tylko małą część, która najbardziej wpłynie na nasze życie w przyszłości.

Wielcy gracze stawiają na 4 dziedziny przyszłości

Największe firmy ze świata IT, takie jak na przykład Alibaba, IBM, Baidu, Microsoft koncentrują się teraz na badaniach nad sztuczną inteligencją, bezpieczeństwie w sieci, samosterujących się samochodach i rzeczywistości wirtualnej.

Proces wyboru najlepszych rozwiązań był bardzo trudny. Rozwija się ona bardzo szybko i było bardzo dużo projektów, powiedział Ni Guangnan, członek Chińskiej Akademii Nauk.

Tesla

Publiczność była zachwycona Autopilotem 2.0. Samochód tego producenta potrafi jeździć i parkować samemu. Naszpikowany został całą masą technologii. Osiem kamer, dwanaście czujników ultradźwiękowych i radar z przodu. Od razu widać, dlaczego trzeba płacić coraz wyższe OC.

IBM

System IBM Watson 2016 pozwala po zapoznaniu się z kartoteką danego pacjenta, zaproponować najlepszy plan leczenia.

Microsoft

Amerykański potentat zaproponował HoloLens. Okulary, które pozwalają wchodzić w interakcje z hologramami wyświetlanymi w świecie rzeczywistym. Przyznam szczerze, że chciałbym to zobaczyć, ponieważ ciężko mi sobie to wszystko wyobrazić.

Baidu

Chińska wyszukiwarka zaprezentowała Mózg Baidu. Mózg składa się z zaawansowanych algorytmów i ogromnej mocy obliczeniowej. Zbudowany na sieciach neuronowych. Obejmuje ona takie pola jak rozpoznawanie mowy, rozpoznawanie i synteza obrazu, przetwarzania języka naturalnego i profilowanie użytkowników.
Jak widać, świat mocno przyśpieszył i najnowsze rozwiązania sprawiają, że wszystko co widzieliśmy w filmach sci-fi staje się prawdą. Przecież jeszcze 10 lat temu można było marzyć o smartfonach, które teraz są częścią naszego życia.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej