Strona główna » Polski plakat i jazz artystycznym produktem eksportowym do Chin!

Polski plakat i jazz artystycznym produktem eksportowym do Chin!

przez Piotr Chodak

Rok 2019 to już czwarta edycja Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach. Pod nazwą „Enea Koncerty i wystawy. 4. Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach” wystąpią formacja jazzowa „Circles of Art Orchestra” oraz kontynuator Polskiej Szkoły Plakatu –Sebastian Kubica.

Na przełomie 2019 i 2020 roku w Pekinie i 3 największych miastach prowincji Fujian publiczność będzie mogła posłuchać i obejrzeć dokonania polskich artystów.

To już kolejna w tym roku odsłona Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach, która zamknie, tegoroczną – 4. edycję.

7 grudnia 2019 r. w pekińskim Mazi Bookstore zostanie otwarta wystawa „Posters by Kubica”. Będzie to indywidualna wystawa polskiego grafika, którego plakaty są nagradzane na najbardziej prestiżowych konkursach na świecie. Sebastian Kubica jest kontynuatorem polskiej szkoły plakatu ale oryginalność jego stylu jest od razu zauważalna.

W dniu wernisażu autor wygłosi wykład na temat sztuki polskiego plakatu i poprowadzi warsztaty twórcze. Ekspozycja potrwa do 7 stycznia 2020 r.

Od 11 do 13 grudnia polski jazz popłynie w salach koncertowych prowincji Fujian. W Fuzhou, Quanzhou i Xiamen wystąpi super grupa “Circles of Art Orchestra”, której liderem jest Wojciech Konikiewicz, pianista i kompozytor. Twórca ceniony zarówno w świecie polskiego jazzu, rocka muzyki filmowej i teatralnej oraz muzyki elektronicznej i współczesnej. Wielkie doświadczenie i inspiracje artysty przekładają się na twórczość Circles of Art Orchestra.

Projekt, reprezentujący polski jazz w Chinach, zadebiutował w roku 2018 znakomicie przyjętymi koncertami w Chinach. W roku 2019 Circles of Art Orchestra wraca na występy do Państwa Środka w składzie: Wojciech Konikiewicz – fortepian, kompozycje, aranżacje; Maciej Matysiak – kontrabas, bas; Damian Niwiński – perkusja; Cyprian Baszyński – trąbka; Maciej Kądziela – saksofon; Michał Rosicki – realizacja dźwięku.

Wydarzenie organizuje Fundacja Kręgi Sztuki. Powstała w roku 2010 w odpowiedzi na potrzebę stworzenia przestrzeni, w której sztuka spotyka się z nauką.

„Kręgi sztuki” są symbolem przenikania się różnych dziedzin sztuki prezentowanych podczas kolejnych edycji festiwalu: plastyki, multimediów, muzyki oraz filmu.Festiwal stale rozszerza działanie na inne ośrodki w kraju i za granicą – w roku 2016 po raz pierwszy gościł w Państwie Środka, a jego celem było wzbudzenie zainteresowania naszym krajem poprzez prezentowanie polskiej kultury i sztuki.

Rok 2019 to już czwarta edycja Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach. Tym razem skupiliśmy się na muzyce, multimediach i sztukach plastycznych. Zaproponowaliśmy chińskim odbiorcom znakomicie przyjęte tournée pianisty Grzegorza Niemczuka oraz prezentacje i wykłady na temat polskich gier komputerowych w prestiżowej uczelni Communication University of China w Pekinie.

Wydarzenia artystyczne w Chinach na przełomie 2019 i 2020 roku „Enea – wystawy i wykłady” zamykają tegoroczną edycję Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach.

Więcej: www.kregisztuki.com

Chiny to Lubię wpierają festiwal swoim patronatem medialnym.


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej