Strona główna » Powstaje gra dla niedowidzących. Chińska firma pamięta o wykluczonej części społeczeństwa.

Powstaje gra dla niedowidzących. Chińska firma pamięta o wykluczonej części społeczeństwa.

przez Piotr Chodak

Gra dla niedowidzących jest próbą pomocy ale i zwiększenia świadomości w społeczeństwie. Chiński gigant technologizmy, firma Tencent, zdaje sobie sprawę, że dla wielu osób ze słabym wzrokiem, gry są czymś nieosiągalnym.

W jednej z gier (Seeing), możecie doświadczyć tego, co spotyka takie osoby. Poruszacie się z bardzo ograniczoną widocznością, zupełnie jak osoby niedowidzące, które na co dzień używają laski. Nagle zwykłe przejście po chodniku staje się niebezpiecznym doświadczeniem.

Gra dla niedowidzących

Aktualnie Tencet pracuje nad grą Flight In the Shadow oraz Blind Flight. Gra polega na pilotowaniu myśliwca, w kierunku którego nadlatują rakiety wroga. Należy w porę zareagować i ominąć niebezpieczną przeszkodę. Dodatkowo aby grać, należy mieć założony zestaw słuchawkowy. To właśnie zmysł słuchu jest czymś, co może nie jednokrotnie uratować osoby niedowidzące.

Chcemy uczynić obszar rozrywki bardziej dostępnym i zwiększyć świadomość społeczeństwa na 17 milionów Chińczyków z wadami wzroku.

Tencent

Zwiększona świadomość społeczeństwa

Coraz częściej firmy w Chinach, ale i na Zachodzie tworzą swoje produkty i usługi z myślą o grupach, do tej pory wykluczonych. W Polsce również, wśród trendów na 2020 i kolejne lata, możemy zaobserwować takie działania. To oczywiście bardzo dobre działanie, ponieważ nasze społeczeństwa nie składają się tylko z wysokich, wysportowanych i zdrowych osób. Jednocześnie takie komercyjne działania budują większą świadomość w społeczeństwie, na problemy, których do tej pory nie dostrzegali.

Przykładem może być firma Nike, która przygotowała serię strojów Nike Pro Hijab z myślą o muzułmankach.

Nike Pro Hijab

Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz