Strona główna » Radar na dłużnika w twojej okolicy

Radar na dłużnika w twojej okolicy

przez Piotr Chodak

Sąd Ludowy w Hebei wydał aplikację pozwalającą zlokalizować dłużników, którzy nie śpieszą się z oddaniem pieniędzy. Swego rodzaju radar uruchamia się w aplikacji WeChat.

Uporczywe uciekanie od spłaty swoich zobowiązań zaczyna być również problematyczne w Chinach. Chińczycy statystycznie znajdują się z tyłu rankingu pod względem zawieranych pożyczek. Jak widać, trend się zmienia, a co za tym idzie, rośnie ilość osób, które nie chcą zwracać długów.

W Hebei postanowiono z tym walczyć wykorzystując do tego technologię. Specjalna funkcja w aplikacji WeChat pozwala uruchomić radar, który odszuka dłużników w odległości 500 metrów. Pojawią się tam osoby, które migają się od spłaty zobowiązań.

 radar na nieuczciwych dłużników
radar na nieuczciwych dłużników

Nie jest jasne, jak duże trzeba mieć długi, aby znaleźć się na takiej liście. Każdy kto zobaczy, że dana osoba całkiem nieźle radzi sobie w życiu i nie wygląda na biedną, może oznaczyć i zasugerować oszustwo.

Rozwiązania te czerpią z Sytemu Zaufania Publicznego (Social Credit System), który zaczyna wpływać na życie Chińczyków w coraz większym stopniu. Wciąż jednak są to rozwiązania lokalne i ciągle testowane.


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej