Strona główna » Raperzy pokazują prawdziwe Chiny

Raperzy pokazują prawdziwe Chiny

przez Piotr Chodak

W października ma pojawić się nowy singiel This Is Our Generation zespołu rapowego CD Rev z Chengdu, z prowincji Sichuan. Poprzedni utwór This is China stał się sensacją w internecie, kiedy pojawił się w czerwcu tego roku. Członkowie grupy w utworze This is China tłumaczą, dlaczego kochają swój kraj, a ilość wyświetleń przekroczyła już 10 milionó. Hiphopowa grupa posiada również około 100 tysięcy fanów na portalu Sina Weibo (odpowiednik Twittera w Chinach).

Raperzy tłumaczą, że chcą zmienić opinie o ich kraju, który wciąż jeszcze kojarzy się z zanieczyszczeniem środowiska, niebezpieczną żywnością i korupcją. Jak mówią, Czerwony smok nie jest zły, to pokojowe miejsce.
CD Rev chwalony jest za talent muzyczny ale i za patriotyzm i troskę o kraj.

Na nowym singlu This Is Our Generation wystąpi dodatkowo sześciu innych raperów z różnych miast Państwa Środka aby jeszcze lepiej oddać charakter życia w tym kraju.

img_08875

THIS IS CHINA – materiał wideo

Wang Zixin, raper CD Rev chce, aby ich utwory stanowiły dobry przykład dla młodych Chińczyków urodzonych po 1990 roku.

Artyści nie spodziewali się takiego sukcesu i żartują, że gdyby to przewidzieli, to w teledysku pokazywaliby wyraźniej swoje twarze.

Tekst został napisany w języku angielskim aby dotrzeć również do osób z zagranicy. CD Rev nie chce tworzyć pieśni patriotycznych a jedynie odzwierciedlać zdanie młodzieży w kwestiach społecznych.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz