Strona główna » Technologia podobna do FaceApp pomogła odszukać dziecko zaginione 18 lat temu

Technologia podobna do FaceApp pomogła odszukać dziecko zaginione 18 lat temu

przez Piotr Chodak

Yu Weifeng (21 lat) spotkał się ze swoją rodziną dzięki aplikacji podobnej do FaceApp. Został porwany jako dziecko 18 lat temu.

Policja szukająca zaginione lub porwane osoby użyła aplikacji stworzonej przez Tentent AI Lab. Chińska firma, która stoi za najpopularniejszą aplikacją w Chinach – WeChat, stworzyła oprogramowanie podobne to FaceApp. Ta aplikacja w ostatnich dniach zaczęła być bardzo popularna również w Polsce. Polacy instalowali ją na swoich telefonach, aby zobaczyć jak będą wyglądać na starość. Dokładanie tą samą metodą próbowano odszukać porwanego 18 lat temu Yu Weifeng.

Kiedy komputerowo postarzałe zdjęcie trzylatka porównano z dostępną policji bazą danych. Ta metoda zaprowadziła ich na uniwersytet w prowincji Guangzhou. Samo porównywanie zdjęć trwało dwa miesiące.

Yu Weifeng nie mógł uwierzyć, że jest porwanym dzieckiem, ale badanie DNA potwierdziło, że pasuje do swoich biologicznych rodziców.

Spotkanie Yu Weifeng z rodziną
Teraz krótkie wyjaśnienie. Jak to możliwe, że porwane dziecko już jako 21 latek chodzi wolny i studiuje? Jako małe dziecko został porwany dla innej rodziny. Siłą rzeczy, z czasem przestał pamiętać swoje pierwsze lata życia.

Yu Weifeng zaginął 6 maja 2001 roku bawiąc się w pobliżu placu budowy, gdzie jego ojciec pracował jako brygadzista. Jego nowi, fałszywi rodzice, dali mu nazwisko Li.

Choć policja cały czas szukała chłopca, dopiero dzisiejsza technologia pozwoliła go ostatecznie odszukać.


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej