fbpx
Strona główna » Wywiad z Yuan Ding, prorektorem CEIBS, biznesmenem

Wywiad z Yuan Ding, prorektorem CEIBS, biznesmenem

przez Piotr Chodak

W ramach Pierwszego Forum Rozwoju Chin i Europy Środkowej w Warszawie miałem możliwość dopytać więcej Yuan Ding, który jest obecnie prorektorem China Europe International Business School.

Piotr Chodak: Dlaczego Polska? Czy CEIBS otwiera się na nasz kraj?

Yuan Ding: Zapytałbym raczej, dlaczego nie Polska? Jak wiecie, Europa Środkowo-Wschodnia łączy rynki europejskie i azjatyckie. Polska jest istotną częścią Europy Środkowo-Wschodniej, co naturalnie przyciągnęło nasze zainteresowanie.

Jako szkoła wspólnie utworzona przez chiński rząd i Komisję Europejską prawie 23 lata temu. CEIBS zawsze miał międzynarodowe perspektywy. Bardzo poważnie traktujemy naszą odpowiedzialność za budowę mostów i promowanie stosunków biznesowych na całym świecie. I tak jednym z celów CEIBS jest wspieranie naszych absolwentów w miarę rozszerzania działalności gospodarczej za granicą. Może to być w formie organizowania konferencji, takiej jak 15 września, gdzie można było dzielić się pomysłami i nawiązać relacje biznesowe lub je wzmocnić. Może również przybrać formę współpracy z doskonałą uczelnią biznesu, na przykład Uniwersytetem im. Koźminskiego, (współorganizatorami forum), z którymi zamierzamy współpracować w nadchodzących latach w ramach prac badawczych i dydaktycznych. Wierzymy w długoterminowe partnerstwa strategiczne i oczekujemy dalszej współpracy z dotychczasowymi i nowymi partnerami w Polsce.

PCh: Czy wiedza o Polsce w Szanghaju i całych Chinach wzrasta?

YD: W Szanghaju mamy jeszcze wiele do nauki o Polsce jak i w całych Chinach. Również jeszcze dużo muszą o Chinach nauczyć się Polacy. Ale, jak już mówiłem, wydarzenia takie jak forum pomogą nam sprostać tym problemom, gdy uczymy się od siebie nawzajem. Wymiana kulturalna to także świetny sposób na to, aby ludzie z obu krajów zapominali o własnych barierach. To może zaczynać się od małego kroku, być może przez poznanie się nad miską makaronu lub talerzem kiełbasy!

————–

Prof. Yuan Ding
prorektor China Europe International Business School, były dyrektor Centrum Globalizacji Chińskich Firm CEIBS. Zajmuje się m.in. wspieraniem chińskich firm w ich ekspansji zagranicznej. Prof. Ding jest założycielem funduszu hedingowego “Ding Yuan Index Neutral Fund”, który w 2013 roku został uznany za najlepszy fundusz hedgingowy w Chinach pod względem stabilnego zwrotu kapitału. Zasiada w radach nadzorczych wielu firm w Chinach, Europie i USA.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej