Strona główna » Zagadkowa choroba w Chinach budzi obawy przed powrotem SARS

Zagadkowa choroba w Chinach budzi obawy przed powrotem SARS

przez Piotr Chodak

W ostatnim czasie wróciły obawy przed powrotem epidemii SARS. Zagadkowa choroba zaatakowała Chiny i wciąż trwają próby wyjaśnienia całej sytuacji.

Już 44 osoby zaraziły się tajemniczym wirusem. Zagadkowa choroba spowodowała zapalenie płuc, a wiele osób przypomniało sobie o epidemii SARS, która spowodowała śmierć blisko 800 osób.

Służba zdrowia w mieście Wuhan powiedziała, że 11 zdiagnozowanych przypadków (od grudnia) uznano za krytyczne. Chorych leczy się w izolacji, a pod obserwacją jest już 121 osób, które miały z nimi kontakt.

Światowa Organizacja Zdrowia jest w pełni poinformowana, dzięki ciągłemu kontaktowi z chińskim rządem.

Objawy

Najczęstsze objawy to gorączka, duszności i infekcje płuc. Wciąż jednak nie wiadomo jaki patogen (czynnik chorobotwórczy) powoduje chorobę.

Wiadomo jednak, że nie jest to ptasia grypa.

Wygląda na to, że choroba jeszcze nie przenosi się z człowieka na człowieka. Sprawdzany jest rynek z owocami morza w Wuhan, gdzie może uda się znaleźć rozwiązanie tej zagadki.

Choroba wychodzi poza miasto Wuhan

W Hongkongu władze szpitalne poinformowały, że dwie pacjentki, które niedawno wróciły z ​​Wuhan, zostały przyjęte do szpitala i były leczone w izolacji z powodu gorączki i infekcji dróg oddechowych lub objawów zapalenia płuc. Obie osoby nie były wcześniej na wspomnianym targu z owocami morza.

Grupa ekspertów wysłana przez Chińską Narodową Komisję Zdrowia przybyła do Wuhan w środę rano, aby zbadać miejsce wybuchu choroby. Miejska komisja zdrowia powiedział, że utworzyła zespół reagowania kryzysowego, ale nie ogłosiła jeszcze epidemii.

Epidemia SARS (2002-2003), czyli ostra niewydolność oddechowa spowodowała zapaść turystyki do Chin i obiła się gospodarce tego kraju.


Źródło:


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej