Strona główna » Aresztowano córkę założyciela Huawei

Aresztowano córkę założyciela Huawei

przez Piotr Chodak

Córka założyciela Huawei została aresztowana w 1 grudnia w Kanadzie. Grozi jej ekstradycja do USA z podejrzeniem o naruszenie sankcji USA wobec Iranu. Ambasada ChRL w Kanadzie już potępiła to działanie.

Meng Wanzhou jest jednocześnie wiceprezesem oraz dyrektorem finansowym Huawei. Ambasada ChRL w Ottawie już wydała oświadczenie w związku z zatrzymaniem.

„Na prośbę USA strona kanadyjska aresztowała chińskiego obywatela, który nie naruszył żadnego amerykańskiego ani kanadyjskiego przepisu […] Strona chińska zdecydowanie sprzeciwia się i protestuje przeciwko tego rodzaju działaniom, które poważnie naruszyły prawa człowieka zatrzymanej” – Ambasada ChRL w Kanadzie

Huawei również nie zna podstaw wydania zgody na aresztowanie. Jak można przeczytać w wydanym komunikacie Meng stoi przed „nieokreślonymi zarzutami”.

W tle wciąż mamy wojnę handlową i niedawne rozmowy Xi Jinping i Donald Trump w Argentynie, które zakończył się dla Chin zyskaniem czasu.

Huawei to technologiczna firma, najbardziej znana ze swoich smartfonów. W Polsce pod względem sprzedaży jest to producent numer 1.

Aktualizacja

Huawei CFO Meng Wanzhou została wypuszczona do domu po 10 dniach aresztu.
https://twitter.com/i/status/1072698321637163008

Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej