fbpx
Strona główna » Avengers: Endgame rozbił bank w dniu otwarcia w Chinach

Avengers: Endgame rozbił bank w dniu otwarcia w Chinach

przez Piotr Chodak

Avengers: Endgame w samym dniu otwarcia zarobił 100 milionów dolarów. Swoją premierę miał w środę, dwa dni przed Stanami Zjednoczonymi. Wygląda na to, że może stać się najbardziej kasowym hollywoodzkim filmem w Państwie Środka.

To jest bardzo ciekawe. Avengers: Endgame sprzedał 99% biletów na środową premierę w przedsprzedaży. (sprzedaż we wtorek na pokazy rozpoczynające się o północy). Internetowa platforma sprzedaży biletów Maoyan szacuje, że najnowsze dziecko Marvela osiągnie w sumie 521 milionów dolarów.

„Endgame” jest kontynuacją zeszłorocznej „Avengers: Infinity War” i ostatnim rozdziałem 22 filmowej sagi Marvel Cinematic Universe, która rozpoczęła się w 2008 roku wraz z „Iron Man”.

Odbyło się 39 000 pokazów o północy i zaplanowano 219 000 pokazów w dniu otwarcia, co wydaje się być bezprecedensową liczbą 258 000 pokazów w ciągu pierwszych 24 godzin. To tak dużo, że każdy ekran w Chinach musiałby odtworzyć film co najmniej cztery razy w ciągu jednego dnia.

Pomyłka? E tam, płacimy

Chociaż średnia cena biletu na film w IMAX w Chinach wynosi około 40-80 RMB (20-40 zł). Pokazy o północy kosztowąły nawet dziesięć razy więcej. Awaria systemu spowodowała, że jedno kino w Szanghaju przypadkowo sprzedało bilety za ponad 1000 RMB (500 zł). Ponad połowa biletów została sprzedana, zanim ktoś z obsługi zauważył błąd. Różnica w cenie ostatecznie została zwrócona.


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej