Strona główna » Bajki Disneya będzie można oglądać w Chinach w serwisie Youku

Bajki Disneya będzie można oglądać w Chinach w serwisie Youku

przez Piotr Chodak

Alibaba podpisała umowę z amerykańskim twórcą kultowych produkcji animowanych. Bajki Disneya będzie można oglądać przez internet w serwisie Youku.

Umowa na bajki Disneya dotyczy 1 000 animacji, również filmów pełnometrażowych. Oznacza to, że ​​Alibaba będzie obecnie największym dystrybutorem produkcji Disneya w Chinach.

Umowa licencyjna została zawarta pomiędzy Alibaba Digital Media oraz Entertainment Group and Buena Vista International i the Walt Disney Company. Alibaba otrzyma 600 bajek Disneya na wyłączność przez dwa lata. Na Youku będzie można obejrzeć takie serie jak Kacze opowieści czy Moi przyjaciele – Tygrys i Kubuś. Pojawią się również takie filmy jak Piękna i Bestia, Mulan, Kraina Lodu i Piraci z Karaibów.

Nowa współpraca Disneya z Alibaba ma miejsce prawie dwa lata po tym, jak serwis streamingowy DisneyLife przestał działać w Chinach zaledwie pięć miesięcy po tym, jak został tam uruchomiony.

Co gwarantuje Alibaba firmie Disney poprzez Youku? 30 milionów gospodarstw domowych.

Jak informowałem już wcześniej, Disney pracuje nad filmem opowiadającym historię Mulan. Zapewne, również ta publikacja bardzo szybko pojawi się w serwisie filmów online.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz