Strona główna » Znamy zwycięzce konkursu na najlepszą pracę dyplomową o Chinach

Znamy zwycięzce konkursu na najlepszą pracę dyplomową o Chinach

przez Piotr Chodak

7 lutego 2018 roku w Hotelu Sheraton w Warszawie podczas noworocznego spotkania Członków i Partnerów Polsko Chińskiej Rady Biznesu ogłoszono zwycięzców drugiej edycji konkursu na najlepszą pracę z zakresu współczesnej współpracy gospodarczej Polski i Chin.

Nagrody – stypendium w Państwie Środka, płatny staż oraz nagrody rzeczowe – trafiły do laureatów z uczelni Rzeszowa, Krakowa, Warszawy i Szanghaju.

Organizatorem konkursu była Polsko Chińska Rada Biznesu, we współpracy z HSBC Bank Polski, Haitong Bank oraz wsparciem i patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

Uroczystość uświetniły wystąpienia gości specjalnych oraz członków Rady. Nagrody wręczyli przedstawiciele organizatorów i patronów konkursu. Ponadto w programie spotkania znalazło się podsumowanie działalności Rady w 2017 roku, wystąpienie Ambasadora ChRL w Polsce J.E. Xu Jian, wystąpienie Łukasza Porażyńskiego, Dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii n.t. Polityki
ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw realizowanej przez Rząd RP oraz prezentacje trzech spośród nowych członków PChRB: Haitong Bank, Mazurkas Travel i VMIX.

Uroczystość

Uroczystość

Do konkursu zgłoszono kilkanaście prac z polskich i chińskich ośrodków akademickich, które według opinii członków Kapituły Konkursu były na wyrównanym i wysokim poziomie merytorycznym. Widać było w tych pracach pasję i zaangażowanie.

Kapitułę Konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu współczesnej współpracy gospodarczej Rzeczpospolitej Polskiej z Chińską Republiką Ludową tworzyli przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Banku Polskiego, Polsko Chińskiej Rady Biznesu, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Gdańskiego. W Kapitule zasiedli Jacek Bartkiewicz – członek Zarządu NBP, dr Zbigniew Niesiobędzki – Wiceprezes PChRB, prof. dr hab. Bogdan Nogalski – Wydział Zarządzania UG, Juliusz Szymczak-Gałkowski – Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej MNiSW oraz prof. dr hab. Małgorzata Zaleska – Dyrektor Instytutu Bankowości SGH.

Patronat honorowy nad Konkursem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce. Patronat medialny nad Konkursem sprawowało Twoje CHINY TO LUBIĘ 🙂

Celem przyświecającym inicjatorom i partnerom drugiej konkursu było kreowanie przyszłych liderów i ekspertów współpracy biznesowej między Polską i Chinami.
Druga edycja Konkursu dowiodła trafności tej idei. Organizatorzy zachęcają zatem kolejny rocznik studentów do uczestnictwa w Konkursie w następnym roku.

Laureatami II edycji konkursu zostali:

I MIEJSCE

Agnieszka Chytła - I miejsce

Agnieszka Chytła – I miejsce

Agnieszka Chytła za pracę pt. Juan w międzynarodowej praktyce biznesowej, przygotowaną na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza pod kierunkiem promotora prof. zw. dr. hab. inż. Leszka Woźniaka.
Nagrodę (stypendium na wybranej uczelni w ChRL) wręczył Ambasador ChRL w Polsce J.E. Xu Jian.

Agnieszka Chytła ukończyła Politechnikę Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza na kierunku zarządzanie ze specjalizacją: rachunkowość w zarządzaniu finansami przedsiębiorstw. Obecnie studiuje podyplomowo na Uniwersytecie Jagiellońskim kierunek: współczesne Chiny – polityka, społeczeństwo, gospodarka.
Była dwukrotną stypendystką Huázhōng University of Science and Technology w chińskim Wŭhàn. Studiowała tam Język chiński i zarządzanie przedsiębiorstwem.

II MIEJSCE

Mikołaj Woźniak - II miejsce

Mikołaj Woźniak – II miejsce

Mikołaj Woźniak za pracę pt. Nowa podróż na Zachód: Badanie potencjału handlowego między Chinami i Polską w epoce Nowego Jedwabnego Szlaku, przygotowaną w Shanghai University pod kierunkiem promotora prof. Wang Hong.

Mikołaj Woźniak ukończył Wydział Ekonomii na Shanghai University. Jest magistrem ekonomii i handlu międzynarodowego. Shanghai University nagrodził pana Mikołaja wyróżnieniem Outstanding Student oraz Nagrodą Primus Inter Pares.
Wcześniej pan Mikołaj obronił licencjat na Wydziale Nauk Społecznych, University of Exeter w Wielkiej Brytanii w Instytucie Politologii i Socjologii ze specjalizacją w Chińskim.
Pan Woźniak posługuje się językiem chińskim.

III MIEJSCE

Natalia Ojczyk - III miejsce

Natalia Ojczyk – III miejsce

Natalia Ojczyk za pracę pt. Strefy ekonomiczne w Chinach na przykładzie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Shenzen oraz Szanghajskiej Pilotażowej Strefy Wolnego Handlu, przygotowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim pod kierunkiem promotora dr. Rafała Kwiecińskiego.
Nagrody rzeczowe za II i III miejsce wręczyła Rachel Wang – dyrektor „CEE-China Desk” w HSBC Bank Polska S.A.

Natalia Ojczyk (nieobecna) w ubiegłym roku ukończyła studia azjatyckie na Uniwersytecie Jagiellońskim w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu.
Obecnie przebywa na rocznym Stypendium Instytutu Konfucjusza w Szanghaju. Wcześniej Pani Natalia była także stypendystką Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, dzięki czemu przebywała na rocznych studiach w Chinach.
Pani Natalia szlifuje obecnie znajomość języka chińskiego na Tóngjì University w Szanghaju.
Pani Natalia współtworzy Portal Puls Azji, w którym zamieszcza artykuły dotyczące Chin.

WYRÓŻNIENIE

Karol Dudek - wyróżnienie

Karol Dudek – wyróżnienie

Karol Dudek za pracę pt. Rynek kapitałowy w Azji Południowo-Wschodniej na przykładzie Giełdy Papierów Wartościowych w Hongkongu, Shenzhen i Szanghaju, przygotowaną w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie pod kierunkiem promotora dr Olgi Mikołajczyk.
Nagrodę (zaproszenie na płatny staż w Haitong Bank) wręczył Bartłomiej Dmitruk – Senior Country Officer w Haitong Bank S.A. w Polsce.

Karol Dudek obecnie jeszcze studiuje na studiach magisterskich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku: finanse i zarządzanie.
Podczas studiów licencjackich w SGH pan Dudek wziął udział w semestralnej wymianie studenckiej na Northeastern Illinois University w Chicago.
W swoim CV ma już odbyte staże m.in. w Danonie i Alior Banku oraz zarządzanie międzynarodowym projektem studenckim Chinese-European Partnership for Development.

Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące konkursu, to pisz tutaj: konkurs@pchrb.pl

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz