Strona główna » Chińscy seniorzy zmienią świat

Chińscy seniorzy zmienią świat

przez Piotr Chodak

Społeczeństwa starzeją się coraz bardziej. Choć jest to stale rosnący problem naszego kraju, to co dzieje się w Azji to przykład tego co będzie u nas z biegiem kolejnych lat.

Przyjmuje się, że Chiny mają 222 miliony osób powyżej 60 roku życia. Według szacunków, wartość produktów i usług skierowanych do nich może wzrosnąć do 2050 r. o 33 % PKB.

Super mleko

Chyba idealnym przekładem na to, że świat się starzeje jest przykład działania firmy Nestle. Znany producent mleka w proszku dla niemowląt. W zeszłym tygodniu firma uruchomiła „Nestle YIYANG Fuel for brainTM senior milk powder„, czyli mleko w proszku dla seniorów, które odżywia organizm, wzmacnia umysł i ciało.

Około 5 milionów seniorów podróżuje za granicę rocznie. Przewiduje się, że liczba ta wzrośnie jeszcze dwukrotnie do 2030 roku. Co za tym idzie, oferta turystyczna coraz częściej dopasowana jest do klienta po 60 roku życia. Wprowadzane są innowacje, które monitorują zdrowie seniorów, tak aby w razie problemów szybko zareagować, np. poprzez zaalarmowanie służby zdrowia. Pojawia się coraz więcej prywatnych firm dbających o spokojne życie seniorów.

Szansa do rozwoju

Rozwiązania, które teraz sprawdzą się w Chinach, z czasem mogą znaleźć zastosowanie w Europie. Ogromna skala powoduje, że Państwo Środka musi szukać nowatorskich ale i tanich rozwiązań dot. opieki nad seniorami.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz