Strona główna » Chiny – 5 rzeczy, które cię zaskoczą

Chiny – 5 rzeczy, które cię zaskoczą

przez Piotr Chodak

Chiny to kopalnia wiadomości. Nie tylko tych związanych z bieżącymi wydarzeniami, ale również tych związanych z historią tego kraju. Tym razem 5 rzeczy, które mogą cię zaskoczyć.

1. Chiny wynalazły lody

Lody

Lody

Lody zostały wymyślone w Chinach około 2000 lat p.n.e., ale nie był to gładki i kremowy deser, który znamy i kochamy dzisiaj. To było zmrożone mleko z ryżem. Choć od tego czasu dużo się zmieniło, sam pomysł chwycił.

2. Jedzenie w zależności od pory roku

Smacznego

Smacznego

Jedzenie w Chinach można podzielić odpowiednie kategorie związane z aktualną pogodą. Mamy potrawy zimne, chłodne, neutralne, ciepłe i gorące. Jeżeli pada deszcz, ludzie będą jeść potrawy, które absorbują wilgoć, takie jak fasola i kukurydza. Latem wybierają arbuz i ogórek, aby uzupełnić wodę w ciele.

3. Nadal miliony ludzi żyje w jaskiniach

Shaanxi

Shaanxi

W prowincji Shaanxi wciąż wiele osób żyje w jaskiniach, które zimą utrzymują odpowiednią temperaturę, a latem przyjemnie chłodzą.

4. Jedna strefa czasowa

Szanghaj

Szanghaj

W Chinach funkcjonuje jedna strefa czasowa. Przy tak dużym terytorium, to na prawdę niezwykłe. Wyobraźcie sobie wschód słońca o 10 rano.

5. Długość linii kolejowych

Kolej dużych prędkości

Kolej dużych prędkości

Państwo Środka znane jest z tego, że ma bardzo rozwiniętą sieć kolei. Wyobraź sobie, że gdybyśmy ułożyli je w jednej linii, moglibyśmy okrążyć Ziemię dwukrotnie.


 

Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz