fbpx
Strona główna » Chirurgia plastyczna w Chinach

Chirurgia plastyczna w Chinach

przez Piotr Chodak

Chirurgia plastyczna w Chinach, to branża, która bardzo dobrze się rozwija. Nic dziwnego. Na zabieg poprawiający urodę decydują się głównie młode kobiety, które w ten sposób chcą lepiej się poczuć, bądź znaleźć dobrą pracę lub wymarzonego męża.

Oficjalne statystyki pokazują, że chirurgia plastyczna w Chinach zajmuje już trzecie miejsce na świecie. Mówimy tutaj o ponad 7 milionach operacji rocznie. Pod względem przeprowadzanych rocznie zabiegów i operacji z przodu znajdują się jedynie Stany Zjednoczone i Brazylia.

Podobnie jak w Polsce, największą presję na społeczeństwo wywiera internet. Wszyscy chcą wyglądać tak dobrze, jak gwiazdy Instagrama. To tam spłycane są wartości i ceniony jest jedynie wygląd oraz bogactwo na pokaz.

Najpopularniejszy zabieg polega na poprawieniu powieki (podwójna powieka). Korekta twarzy w tym miejscu sprawia, że osoby takie czują się bardziej pewne siebie. Uchodzą ładniejsze.

Oczywiście każda ingerencja chirurgiczna wiąże się z ryzykiem. Pojawiają są powikłania, takie jak krwiaki, uszkodzenie nerwów, zakażenie czy blizny.

Żyjemy w takich czasach, gdzie piękno zewnętrzne jest nieproporcjonalnie ważniejsze, niż to wewnętrzne. Może jednak zamiast od razu kłaść się pod nóż zacznijmy od zmiany diety i zdrowego stylu życia? Powieki nam to nie zmieni, ale z pewnością poprawi nam się humor i zdrowie, które jest bezcenne.


 

Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej