Strona główna » Chiny zrealizują rekordowy projekt w Polsce! Pas i Szlak wciąż aktualny.

Chiny zrealizują rekordowy projekt w Polsce! Pas i Szlak wciąż aktualny.

przez Piotr Chodak

Ostatnio napisałem tekst, jakoby Polska przez swoje zaniechania i brak strategii powoli wykluczała się z projektu Pas i Szlak. Okazuje się jednak, że jest dla nas ratunek.

Chiny ogłosiły, że projekt Pas i Szlak będzie się rozwijał jeszcze w jednej przestrzeni, powietrznej. W ten sposób zmieni też swoją nazwę. Z początkiem kwietnia będzie się nazywał Pas, Szlak i Sznurek. Dlaczego? To jest właśnie pomysł na zaangażowanie Polski do tej inicjatywy.

Wspomniany sznurek ma być w rzeczywistości kolejką linową, która swój początek będzie miała w Pekinie (druga linia w Szanghaju) i prowadzić będzie bezpośrednio do Warszawy. Polska musi jeszcze dopracować przepisy regulujące loty dronami, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa. Całość inwestycji zostanie sfinansowana z budżetu Państwa Środka.

Uroczyste otwarcie ma mieć miejsce w 2022 roku. Jak informują anonimowe źródła, Polska zastanawia się jeszcze gdzie mogła by umieścić banery reklamowe lokalnych producentów.

Chiny wraz z naszym krajem planują ogłosić konkurs na nazwę tego nowego połączenia. Mówi się o Złotej nici, Smoczym ogonie, czy bardziej bezpośrednio – projekt Wisła 2.0. Macie swoje pomysły na nazwę?

kolejka linowa, Pas i Szlak, blog, Chiny
Wizualizacja projektu

Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz