Strona główna » Circles of Art Orchestra zagra w Warszawie

Circles of Art Orchestra zagra w Warszawie

przez Piotr Chodak

23 stycznia w Studiu S1 w Warszawie wystąpi jazzband Circles of Art Orchestra. Grupa zadebiutowała podczas 3. edycji Festiwalu Polskie Kręgi Sztuki w Chinach koncertami w Pekinie, Changshy oraz w Kunmingu.

Formacja powstała z inicjatywy dyrektora Fundacji Kręgi Sztuki Wojciecha Majewskiego. Na czele Circles of Art Orchestra stoi kompozytor i wizjoner polskiej muzyki jazzowej Wojciech Konikiewicz. Zespół tworzą Marcin Lamch (kontrabas, gitara basowa), Grzegorz Masłowski (perkusja), Cyprian Baszyński (trąbka) i Maciej Kądziela (saksofon). Prowadzoną na żywo transmisję z chińskiego występu zespołu w Changshy oglądało ponad 60 tysięcy widzów.

Gość specjalny

Gościem specjalnym będzie Anna Krysztofiak – artystka Chóru Filharmonii Łódzkiej, wielokrotnie występującą jako solistka. Wykonuje partie dzieł oratoryjnych a także recitale w repertuarze historycznym, koncertując w kraju i za granicą. Gra na instrumentach dawnych i etnicznych, w tym na szeregu instrumentów chińskich i japońskich. Anna Krysztofiak została nagrodzona stypendiami artystycznymi i naukowymi, w tym także stypendium rządowym Tajwanu, dzięki któremu mogła studiować tradycyjną muzykę chińską nanguan w Taipei National University of the Arts w klasie prof. Lin Po Chi.

Jest to jeden z dwóch koncertów zamykających 3. Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach. Wydarzenie przybliży polskiemu widzowi ideę odbywającej się od kilku lat w Państwie Środka festiwalu imprezy kulturalnej.

Circles of Art Orchestra

Koncert ma charakter zamknięty. Wstęp możliwy jest wyłącznie na podstawie imiennych zaproszeń.

Aby zdobyć zaproszenie należy napisać na adres email: contact@kregisztuki.com

Konkurs

Jako patron medialny tego wydarzenia mam dla Was 3 podwójne zaproszenia. Wystarczy, że napiszecie w komentarzu, dlaczego bilety mają trafić właśnie do Was. Nie zapomnijcie udostępnić tego artykułu u siebie na Facebooku.

Macie czas do końca tygodnia. W poniedziałek ogłoszę trzy szczęśliwe osoby 🙂


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz