Strona główna » Czyste powietrze – Chiny wydają trzyletni plan działania

Czyste powietrze – Chiny wydają trzyletni plan działania

przez Piotr Chodak

Czyste powietrze to wciąż priorytet dla Chin, które aktualnie przestają już być fabryką świata. Chiński rząd wydał trzyletni plan działań w zakresie kontroli zanieczyszczenia powietrza, usprawniając harmonogram i plan działania.

W walce o czyste powietrze, Chiny, jak same to określają, aby wygrać bitwę o błękitne niebo, chcą skutecznie skoordynować środki ekonomiczne, prawne, technologiczne i administracyjne. Wszystko w walce o czyste powietrze.

Do 2020 roku emisja dwutlenku siarki i tlenku azotu powinna spaść o 15%, w porównaniu z poziomem z 2015 roku. Chińskie miasta powinny obniżyć o 18% poziom cząstek PM 2,5 w stosunku do 2015 roku. Cele są ambitne, ponieważ miasta na poziomie prefektury i powyżej powinny przestrzegać liczbę dobowych dni z dobrym powietrzem na poziomie 80% w skali roku. Odsetek silnie zanieczyszczonych dni należy zmniejszyć o 25% w stosunku do roku 2015.

Działania będą skoncentrowane na obszarach obejmujących region Pekin – Tiencin – Hebei i sąsiednie obszary, deltę rzeki Jangcy oraz równiny rzeki Fenhe i Weihe. Jakość powietrza w kraju powinna poprawić się znacznie w ciągu trzech lat.

Aby osiągnąć te cele, władze zoptymalizują strukturę przemysłową, będą dalej promować czystą energię, rozwijać ekologiczny transport i wzmacniać koordynację regionalną.

Chiny zrealizowały wszystkie główne zadania swojego pięcioletniego planu działań w zakresie czystego powietrza w 2017 r. Wciąż jednak jest dużo do zrobienia, stąd kolejne zintegrowane zadania.


 

Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej