Strona główna » Opóźniony lot? Otrzymaj odszkodowanie!

Opóźniony lot? Otrzymaj odszkodowanie!

przez Piotr Chodak

Letni czas to idealna pora na wakacje. Niestety bardzo często to również idealny czas na strajk personelu linii lotniczych, albo jakąś niespodziewaną awarię. Skoro coś może wydarzyć się złego, to na pewno się to stanie. Każdy zna prawo Murphy’ego. Może jednak czas otrzymać za to odszkodowanie?

Pamiętasz ten wulkan na Islandii co sparaliżował pół Europy? Dokładnie to był Eyjafjallajökull. Swoją drogą już na przeczytanie jego nazwy powinno się dostawać odszkodowanie. Zmierzam jednak do tego, że ogromna rzesza pasażerów linii lotniczych została niemiło zaskoczona jego wybuchem.

Do tego mamy jeszcze wspomniane wcześniej strajki pracowników i mój faworyt, czyli atakujące ptaki. Równo rok temu Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że w przypadku opóźnienia lotu w wyniku kolizji z ptakami, linia lotnicza jest zobowiązana do wypłaty odszkodowania pasażerom, jeżeli nie zachowała wymaganych środków ostrożności, a każdy tego typu incydent powinien być oceniany indywidualnie.

Odszkodowanie, czyli jak to zrobić

Pierwszy pomysł, który przychodzi każdemu w takiej sytuacji, to ja sam pokażę im jak walczę o swoje. Niestety linie lotnicze mają swoich prawników, wiele lat doświadczenia i dobrze wiedzą jak udowodnić nam, że nasze samozaparcie spada z upływem czasu.

Druga opcja, ta lepsza, to wsparcie firmy, która specjalizuje się w uzyskiwaniu odszkodowań z uwagi na opóźnione lub odwołane loty. W imieniu pasażerów występują one do przewoźników z żądaniem wypłaty odszkodowania. Zwykle polega to na tym, że poszkodowany wypełnia na stronie takiej firmy wniosek online, a ona wyręcza go we wszystkich formalnościach związanych z likwidacją szkody, w razie konieczności kierując sprawę do Urzędu Lotnictwa Cywilnego lub do sądu i prowadząc w jego imieniu całe postępowanie.

Jedną z takich firm jest AirCash Back.  Polecam Ci sprawdzić takie rozwiązanie. Wystarczy, że wypełnisz krótką ankietę, a potem firma zajmie się już resztą. Podróż była ciężka? To może chociaż odszkodowanie przyjdzie bez wysiłku.

Kliknij w baner lub nazwę firmy i wypełnij formularz, jeżeli spotkał się problem opóźnionego lub odwołanego lotu. Powodzenia!

odszkodowanie

Zawsze jestem z Tobą szczery, więc nie będę ukrywał, że za wypełniony formularz otrzymuję drobne wynagrodzenie. Polecam jednak z pełną świadomością. Skoro masz szansę na odszkodowanie, to czemu nie skorzystać?


 

Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej