Strona główna » Japonia wspiera chińską rewolucję toaletową

Japonia wspiera chińską rewolucję toaletową

przez Piotr Chodak

Japonia planuje pomoc w realizacji rewolucji toaletowej, zainicjowanej przez China National Tourism Administration (CNTA) w 2015 roku. To kolejny przykład poprawy wzajemnych stosunków pomiędzy państwami.

Nikkei Asian Review, anglojęzyczny dziennik gospodarczy z siedzibą w Japonii informuje, że ambasada tego kraju prowadzi w Pekinie rozmowy z chińskim rządem na temat tego projektu. W niedługim czasie grupa japońskich naukowców zostanie wysłana do wiejskiej części Chin w celu przeprowadzenia badań i ustalenia lokalnych potrzeb.

Z propozycją współpracy wyszedł sekretarz generalny japońskiej rządzącej Partii Liberalno-Demokratycznej. Toshihiro Nikai zadeklarował pomoc podczas swojej ostatniej wizyty w Chinach, w grudniu ubiegłego roku.

Do końca 2017 roku Chiny planowały dodać lub zmodernizować ponad 70 000 toalet. Kolejne 64 000 zostaną wybudowane lub ulepszone w okresie od 2018 do 2020 roku.

Rząd Stanów Zjednoczonych nałożył w ostatnim czasie cła na import stali i aluminium. Od tego momentu więzi między dwiema największymi gospodarkami w Azji zaczęły się umacniać.

Chiny i Japonia rozpoczęły dialog wysokiego szczebla w sferze ekonomii po wielu latach w Tokio. Obie strony zgodziły się na dalszą pracę nad poprawą dwustronnych relacji przed szczytem z Koreą Południową w maju. Chiny reprezentować ma premier Li Keqiang.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz