Strona główna » Liu Guangyuan, Ambasador ChRL w Belwederze

Liu Guangyuan, Ambasador ChRL w Belwederze

przez Piotr Chodak

17 kwietnia 2018 roku w Belwederze odbyła się ceremonia złożenia listów uwierzytelniających Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie przez JE Pan Liu Guangyuan, Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w RP z siedzibą w Warszawie.

Nowy Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej Liu Guangyuan podczas krótkiej rozmowy zwrócił uwagę na coraz lepsze relacje pomiędzy Polską a Chinami. Podkreślił również znaczenie Polski w projekcie Pas i Szlak, który dla Państwa Środka jest kluczem do otwarcia się na świat.

Nowy Ambasador Chin w Polsce Liu Guangyuan swoje doświadczenie zdobywał podczas pracy w ambasadzie w Ghanie, Nigerii, ale co istotne również konsulacie w San Francisco oraz ambasadzie Chińskiej Republiki Ludowej w Stanach Zjednoczonych Ameryki w randze ministra.

Liu Guangyuan w ostatnim czasie pełnił rolę Ambasadora Nadzwyczajnego ChRL w Republice Kenii oraz pracował jako dyrektor Departamentu ds. Bezpieczeństwa Zewnętrznego MSZ ChRL

1986-1988 Szkolenie w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Chińskiej Republiki Ludowej, urzędnik, Departament Afryki MSZ ChRL.

Ambasador ChRL w Warszawie Liu Guangyuan oraz prezydent RP Andrzej Duda

Ambasador ChRL w Warszawie Liu Guangyuan oraz prezydent RP Andrzej Duda

Ambasador ChRL w Warszawie Liu Guangyuan przedstawia swoich pracowników

Ambasador ChRL w Warszawie Liu Guangyuan przedstawia swoich pracowników


zdjęcia: Igor Smirnow / KPRP

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej