Strona główna » Już niedługo rusza kolejna edycja Warsaw-Beijing Forum!

Już niedługo rusza kolejna edycja Warsaw-Beijing Forum!

przez Piotr Chodak

W poniedziałek, 23 kwietnia, rozpocznie się najbardziej prestiżowe przedsięwzięcie akademickie w obszarze relacji polsko-chińskich: „Warsaw-Beijing Forum: Youth for Business”.

To już piąta edycja tego wyjątkowego przedsięwzięcia. W Warszawie zagości delegacja studentów i profesorów z renomowanego pekińskiego China University of Political Science and Law.  Szereg wydarzeń i konferencji, ma pomóc w budowie przyjaznego klimatu dla współpracy między dwoma państwami.

Tegoroczną edycję zainauguruje uroczysta Konferencja Otwarcia, która odbędzie się w Pałacu Kazimierzowskim na terenie Uniwersytetu Warszawskiego. Listę gości uświetnią liczne osobistości ze świata dyplomacji, kultury, nauki i biznesu oraz przedstawiciele partnerów i sponsorów projektu. W trakcie spotkania odbędzie się m. in. szereg prelekcji wybitnych specjalistów z różnych dziedzin, którzy przedstawią uczestnikom i gościom wybrane aspekty problematyki relacji polsko-chińskich.

Studenci z premierem RP, Mateuszem Morawieckim

Studenci z premierem RP, Mateuszem Morawieckim

Konferencja Otwarcia jest ważnym elementem „Warsaw Beijing Forum: Youth for Business”, jednakże z pewnością nie wyczerpuje treści projektu. Jak co roku przy tworzeniu całotygodniowej agendy przedsięwzięcia, członkowie WBF starali się zróżnicować tematykę spotkań. Równocześnie podjęli zagadnienia perspektywiczne i ważne dla polsko-chińskiej współpracy.

Delegacja z China University of Political Science and Law wraz z przedstawicielami Uniwersytetu Warszawskiego będzie miała okazję odwiedzić gmach i porozmawiać z sędziami Najwyższego Sądu Administracyjnego, uczestniczyć w warsztatach organizowanych przez PwC Polska i spotkać się z przedstawicielami sektora bankowego w siedzibie ICBC.

Gorąco zachęcam wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia strony internetowej projektu  i śledzenia profilu na Facebooku, aby być na bieżąco z wszelkimi wydarzeniami organizowanymi przez WBF.

CHINY to LUBIĘ od samego początku wspierają medialnie to wyjątkowe wydarzenie. Trzymam kciuki również w tym roku!

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej