Strona główna » Już niedługo szczyt G20

Już niedługo szczyt G20

przez Piotr Chodak

Już niedługo szczyt G20 w Chinach. Najważniejsze forum gospodarcze G20 w tym roku odbędzie się w Hangzhou 4 i 5 września. Światowa gospodarka, jej powiązania, kondycja i innowacyjność, to główne punkty tegorocznego szczytu.

Aktualnie gospodarka światowa powinna skupić się na innowacyjności. Szukaniu nowych źródeł wzrostu poprzez reformy strukturalne i bardziej adekwatne modele biznesowe. Stagnacja globalnej gospodarki to właśnie jej największy problem. Możliwe, że Internet rzeczy (pisałem o tym tutaj🙂 będzie nową rewolucją, która stanie się iskrą zapalną do dalszego rozwoju.

G20 Hangzhou

G20 – Hangzhou

Szczyt G20, który w tym roku odbędzie się w Hangzhou skupiać się będzie na poszukiwaniu nowych ścieżek wzrostu. Innowacje to nie tylko nowa technologia, to również nowe instytucje, mechanizmy, modele biznesowe.

Podczas forum dyskutowane będą tematy związane z poprawą międzynarodowego systemu monetarnego oraz wzmocnienia współpracy w zakresie regulacji finansowych. Aby gospodarka światowa była wydajna i w dobrej kondycji nieustannie należy pracować nad zieloną energią oraz mechanizmami przeciwdziałania korupcji.

G20 to również dyskusje dotyczące dalszego zacieśniania gospodarek i budowa jednej światowej. To istotne, czy członkowie forum będą chcieli dalszej współpracy globalnej, czy jednak zahamują ów proces.

Jednym z tematów będzie również zmniejszenie różnic pomiędzy krajami rozwijającymi się a liderami, tak aby każdy z krajów mógł w równym stopniu korzystać z gospodarki światowej. To oczywiście wizja idealna i z pewnością nierealna w pełnym wymiarze, choć warto się nad nią pochylić.

Warto również zwrócić uwagę na XXVI Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju, które odbędzie się 6-8 września 2016, a więc już po G20. Z pewnością będzie tam dużo interesujących dyskusji.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej