fbpx
Strona główna » Lego planuje stworzyć grę wideo dla najmłodszych

Lego planuje stworzyć grę wideo dla najmłodszych

przez Piotr Chodak

Najbardziej znany producent klocków, firma Lego ogłosiła, że planuje stworzyć grę wideo dostępną w Chinach. Jednocześnie chce skorzystać z zasięgu chińskiej firmy Tencent.

Tencent oferuje w Chinach gry internetowe, wideo, płatności oraz posiada olbrzymie sieci społecznościowe (WeChat). Nic dziwnego, że Lego planuje stworzyć grę wideo dla dzieci właśnie z tą firmą.

Dyrektor generalny Lego China, Jacob Kragh powiedział: Widzimy jak coraz więcej chińskich dzieci angażuje się w cyfrowy świat. Partnerstwo z Tencent pozwoli dostarczać im bezpieczne i kreatywne treści Lego.

Duńska firma w ostatnim czasie odnotowuje spadek sprzedaży, jednak rynek w Chinach w samym 2016 roku urósł od 25 do 30 procent.

Wartość firmy Tencent przekroczyła już 537 miliardów dolarów i jest to obecnie najbardziej wartościowa firma w Azji. Już w listopadzie jej wycena była wyższa niż amerykańska firma Facebook. Przeczytasz o tym więcej tutaj.

W listopadzie 2016 r. Lego otworzyło fabrykę w Jiaxing w Chinach, która w najbliższym czasie ma wytwarzać 70-80 procent wszystkich produktów Lego sprzedawanych w Azji.


Źródło: https://www.reuters.com/article/us-lego-china-tencent/toymaker-lego-teams-up-with-chinese-internet-giant-tencent-idUSKBN1F40U7

Komentarze

Może Ci się spodobać

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej