Strona główna » Motywacja do pracy… po chińsku

Motywacja do pracy… po chińsku

przez Piotr Chodak

Nie od dziś wiadomo, że dobry pracownik, to osoba umiejętnie zmotywowana. Na pewnym poziomie wystarczy odpowiednie wynagrodzenie, ale z czasem potrzeba czegoś więcej.

Firmy prześcigają się w udogodnieniach dla wysoko wykwalifikowanych pracowników na rynku pracy. Coraz częściej spotkać można darmowe posiłki i napoje fundowane przez pracodawcę. To oczywiście w ramach codziennej pracy. Dodatkowo pojawiają się premie kwartalne, roczne itp.
W Chinach pojawiły się nowe rozwiązania, z pewnością bardzo oryginalne.

back_rubs7

Jedna z firm informatycznych w Szanghaju zatrudniła masażystki dla swoich przepracowanych programistów. Wszystko po to aby zrelaksować przeciążone odcinki szyjne ważnych pracowników nadwyrężone przez wielogodzinną pracę.

Inna firma, również z branży IT zatrudniła cheerleaderki, które swoją obecnością mają poprawiać nastrój w pracy poprzez miłe konwersacje, granie z programistami w tenisa stołowego itd.
To jeszcze nie jest szczyt oryginalności…

X1XhszMyyM74AIjXRyad

Firma z Pekinu tworząca oprogramowanie komputerowe, przygotowała dla informatyków oryginalną „nagrodę”. Poza pobytem na Bali i nowymi autami marki Porsche, szczęśliwcy otrzymają możliwość spędzenia nocy z japońską aktorką filmów dla dorosłych.

Jak widać, czasem motywacja może przyjąć skrajne odcienie. Ktoś chętny do pracy w takich firmach?

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz