Strona główna » Prezydent Andrzej Duda w Chinach

Prezydent Andrzej Duda w Chinach

przez Piotr Chodak

Prezydent Polski Andrzej Duda 23 listopada rozpoczął oficjalną wizytę w Chinach w ramach Forum Gospodarczego 16+1. Polska wraz z innymi krajami reprezentuje region Europy Środkowo – Wschodniej.
Forum „16+1” zostało powołane w kwietniu 2012 roku w Warszawie. Polska stolica została wyznaczona przez chińskiego partnera na stolicę Środkowo-Wschodnio Europejskiego regionu gospodarczego. Chiny tworzą takie regiony dla ułatwienia współpracy gospodarczej.
Na stronie internetowej agencji Xinhua pojawiła się informacja, że podczas wizyty prezydenta zostanie podpisane porozumienie gospodarcze. Chiny mają znieść bariery ograniczające sprzedaż polskich warzyw, owoców i produktów mięsnych oraz udzielą Polsce kredytu i technologii dla budowy szybkich kolei i elektrowni atomowej.
Kolejne informacje z pewnością będą pojawiać się w kolejnych dniach wizyty, o czym z pewnością napiszę na Facebooku i blogu.

Harmonogram wizyty:

Poniedziałek, 23 listopada – Szanghaj
Otwarcie przez Prezydenta RP Polsko-Chińskiego Forum Gospodarczego
Spotkanie Prezydenta RP z Merem Szanghaju Yang Xiong

Wtorek, 24 listopada – Suzhou
Spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z Premierem ChRL Li Keqiang.
Udział Prezydenta RP Andrzeja Dudy w inauguracji Szczytu Państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin oraz Forum Gospodarczego 16 + 1

Środa, 25 listopada – Pekin
Ceremonia oficjalnego powitania Prezydenta RP Andrzeja Dudy przez Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping

Czwartek, 26 listopada – Pekin
Zwiedzanie Muru Chińskiego.
Spotkanie Prezydenta RP z Przewodniczącym Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych Chińskiej Republiki Ludowej Zhang Dejiang.
Spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z Polakami mieszkającymi w Chinach – Wystąpienie Prezydenta RP.
Udział Prezydenta RP Andrzeja Dudy w koncercie laureata XVII Konkursu Chopinowskiego.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz