fbpx
Strona główna » Rewolucja w smartfonach i internecie? Patrzcie na Chiny

Rewolucja w smartfonach i internecie? Patrzcie na Chiny

przez Piotr Chodak

Już niejednokrotnie pisałem o tym jak nowoczesne technologie zmieniają Chiny. Pamiętacie przykład życia w Pekinie bez portfela z pieniędzmi? Przeczytajcie tutaj. Tam dziennikarz podróżował, zamawiał jedzenie, również w ulicznych sklepikach, płacąc jedynie telefonem z internetem.

Płatności za pomocą skanowania kodów QR to już żadna nowość. Delegaci w Chinach podczas posiedzenia parlamentu mogą zeskanować kod QR i przeczytać cały raport na swoim telefonie. Również menu w restauracji zdradzi więcej szczegółów, gdy nasz telefon zeskanuje podany kod.

Delegaci w Chinach podczas posiedzenia parlamentu mogą zeskanować kod QR i przeczytać cały raport na swoim telefonie

Instytucja Pew Research Center w czwartek opublikowała porównanie internetu i smartfonów w Chinach i Indiach. Wyniki pokazują, że 71% Chińczyków twierdzi, że od czasu do czasu używa internetu i smartfonów. W Indiach procent ten wynosi zaledwie 21.

68% Chińczyków twierdzi, że ma smartfona, podczas gdy w Indiach taką deklarację złożyło 18% ankietowanych.

Sygnał telefoniczny i internet jest dużo bardziej dostępny niż nawet w Stanach Zjednoczonych. Małe restauracje i kawiarenki udostępniają bezpłatnie sieć. W metrze również nie ma problemu z korzystaniem ze smartfonów.

Dodatkowo firmy takie jak Huawei pracują na dalszym rozwojem szybkiej sieci i co roku w Chinach organizowane jest Światowa Konferencja ds. Internetu w Wuzhen. Podczas tego wydarzenia wręczane są technologiczne Oscary.

Zdecydowanie, jeżeli chcemy wiedzieć, w którą stronę zmierzają nowe technologie, powinniśmy patrzeć na Chiny.

 

 

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej