fbpx
Strona główna » Chiny ostrzegają Koreę Północną

Chiny ostrzegają Koreę Północną

przez Piotr Chodak

Chiny bezpośrednio strzegły Koreę Północą, że zostanie sama, jeżeli dalej będzie  w konflikcie ze Stanami Zjednoczonymi.

Twarde stanowisko Chin

Chiny nie przybędą Korei Północnej z pomocą, jeżeli przeprowadzą atak rakietowy na Stany Zjednoczone. Jeżeli natomiast USA wykonają pierwszy krok, Chiny będą interweniować. Jak informuje Reuters, takie deklaracje można było przeczytać w Global Times. Choć nie jest to oficjalna gazeta rządu, informacje w niej zawarte, bardzo często zgadzają się z linią partii.

Obecna sytuacja na Półwyspie Koreańskim jest skomplikowana i wrażliwa”, powiedział rzecznik MSZ Geng Shuang w oświadczeniu

Publikacje takie jak ta, nie wiszą w próżni. W ostatnim czasie relacje między Koreą a USA znów się pogorszyły. Państwo Kima grozi atakiem na wyspę Guam, należącą do Stanów Zjednoczonych. W odpowiedzi Donald Trump, ogłosił, że odwet jego kraju będzie tak ostry, jak nigdy dotąd.

Global Times sugeruje, że obie strony grają w grę na tyle ryzykowną, że z czasem może wymknąć się z pod kontroli.

Traktat chińsko-koreański z 1961 roku o przyjaźni, współpracy i wzajemnej pomocy zobowiązuje Chiny do interwencji, jeżeli Korea Północna narażona jest na agresję ze strony innego państwa. Niekoniecznie jednak, kiedy to wojnę rozpocznie sama Korea.

 

 

 

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej