Strona główna » Chiny w Google, czyli co szukają Polacy

Chiny w Google, czyli co szukają Polacy

przez Piotr Chodak

Raz na jakiś czas sprawdzam, co najchętniej u mnie czytacie. Staram się wtedy pisać więcej na dany temat, aby odpowiadać na wasze potrzeby. Dziś jednak z ciekawości wpisałem Chiny w Google. Jak widać, najczęściej poruszane są tam podstawowe kwestie. Odpowiem dziś na wszystkie w jednym wpisie.

Nie Google w Chinach, a Chiny w Google. Tym razem sprawdziłem co szukamy w tej najpopularniejszej wyszukiwarce. Jest tego trochę, więc od razu zabieram się do szybkich odpowiedzi.

Google: Chiny godzina

W Chinach funkcjonuje jedna strefa czasowa. Przy tak dużym terytorium, to na prawdę niezwykłe. Wyobraźcie sobie wschód słońca o 10 rano.

Google: Chiny liczba ludności

Po wpisaniu do wyszukiwarki tych trzech wyrazów, od razu pojawia nam się wykres wzrostowy i wartość 1,379 miliarda za 2016 rok. Bardziej aktualne dane pokazują już ponad 1,4. Średnia wieku to 37 lat, a ludzi w wieku produkcyjnym jest ponad 770 milionów. W związku z tym wszystkie zjawiska demograficzne, ale i biznesy dzieją się na dużą skalę.

Google: Chiny mapa

Tutaj ciężko coś napisać. Wypadałoby po prostu pokazać zdjęcie. Z ciekawostek związanych z mapą, warto dodać, że bardzo często w Chinach funkcjonuje wersja, gdzie w centrum znajduje się właśnie ten kraj. W końcu mówimy o Państwie Środka. Z uwagi na swój kształt mapa Chin porównywana jest również do kurczaka.

Google: Chiny flaga

Tutaj szkoda, że Google nie wyświetla od razu mojego filmu, gdzie znajdziecie więcej informacji o chińskiej fladze.

Google: Chiny wycieczka

Oj, jest co zwiedzać w Chinach. Historyczne miejsca i budowle, ale i nowoczesne miasta oszałamiające nas swoim bogactwem. Biura podróży mają specjalne wycieczki objazdowe, które pozwalają w krótkim czasie zobaczyć główne atrakcje. Jeżeli szukasz czegoś dla siebie, to napisz do mnie. Może będę mógł ci pomóc.

Na blogu znajduje się popularny wywiad z Pauliną, która jest pilotem wycieczek w Chinach. Polecam.

Zanim jednak rozpocznie się wymarzona podróż, warto się do niej dobrze przygotować.

Polecam również film, w którym zebrałem kilka porad, aby przetrwać długi lot.

Google: Chiny waluta

Kolejny temat, który możecie pogłębić dzięki filmowi, który dla was stworzyłem.

Google: Chiny stolica

Tutaj najszybciej wypadałoby napisać Pekin, choć w swoim filmie wspominam też, dlaczego mówi się również Beijing. Tak, w Polsce oficjalnie jest Pekin. W ciągu całej, bogatej historii Chin, stolicą było wiele miast. W zależności od dynastii, królestwa, aktualnej władzy.

Google: Chiny religia

Chiny w większości kraj ateistyczny. Mimo wszystko funkcjonuje tam Buddyzm (około 16 procent), Taoizm, Chrześcijaństwo i Islam. Procentowy rozkład zależy również od danej prowincji.

W ramach filozofii mamy w Chinach silny Konfucjanizm, który do dziś mocno wpływa na relacje pomiędzy Chińczykami. Oczywiście funkcjonują również wierzenia i przesądy typowo ludowe.

Google: Chiny pogoda

W Chinach znajdziecie wszystko. Mroźne miasta, takie jak Harbin z festiwalem rzeźb lodowych, ale i wyspę Hainan, na którą mówi się chińskie Hawaje.  Mamy okres monsunowy i tereny pustynne. To naprawdę ogromna różnorodność, którą trzeba brać pod uwagę, wybierając się do Chin na wakacje.

 

Jak widać, to naprawdę szybkie odpowiedzi. Na co dzień staram się i będę pogłębiać tematy, które Was interesują. Zachęcam do kontaktu. Podobno nie gryzę 😉


 

Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej