Strona główna » Dwunastka młodych talentów wyróżniona przez Huawei

Dwunastka młodych talentów wyróżniona przez Huawei

przez Piotr Chodak

Huawei, światowy lider w dostarczaniu najnowszych technologii informacyjno-komunikacyjnych, ogłosił zwycięzców III polskiej edycji konkursu Seeds for the Future podczas uroczystej konferencji w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

Konkurs Seeds for the Future, działający w ramach Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, to międzynarodowa inicjatywa na rzecz innowacji i edukacji technicznej, dedykowana studentom uczelni wyższych. Zakłada ona ścisłą współpracę Huawei ze środowiskiem naukowym i edukacyjnym w zakresie organizacji warsztatów i szkoleń dla studentów, rozwoju talentów oraz wsparcia uczelni poprzez dostarczenie im innowacyjnych rozwiązań. Dzięki programowi młode talenty zyskują unikalną okazję odbycia szkoleń prowadzonych przez najlepszych w swojej klasie ekspertów, a także szansę na rozwój kariery w sektorze technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Konkurs Seeds for the Future zakłada ścisłą współpracę nauki i biznesu. Tegoroczną edycję patronowało Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Gośćmi honorowymi dzisiejszego wydarzenia byli: Jarosław Gowin, Wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Witold Kołodziejski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Xu Jian, Ambasador Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, Włodzimierz Marciński, Lider Cyfryzacji w Ministerstwie Cyfryzacji oraz Grzegorz Napieralski, Senator RP.

Do konkursu przystąpili studenci z najlepszych polskich uczelni wyższych, studiujący na kierunku telekomunikacja, informatyka lub elektronika. W ramach konkursu przygotowali oni prace o tematyce związanej z cyberbezpieczeństwem, POPC, Smart City, wykluczeniem cyfrowym oraz innowacyjnymi technologiami. Najchętniej wybieranym wśród studentów zagadnieniem było cyberbezpieczeństwo – jego rola i znaczenie w Polsce. Na opracowanie projektu studenci mieli niespełna dwa miesiące. Najlepsze prace zostaną uhonorowane dwutygodniowymi warsztatami kulturoznawczymi i technologicznymi w Chinach. Szkolenia te są prowadzone przez najlepszych ekspertów z dziedziny ICT. Zwycięzcy mają możliwość nie tylko zapoznać się z tradycją, kulturą i językiem chińskim, ale przede wszystkim zdobyć praktyczną wiedzę potrzebną im na rynku pracy. Najlepsi mają możliwość odbycia praktyk w polskiej siedzibie Huawei, a nawet dołączenia do lokalnego zespołu firmy.

Zwycięzcami tegorocznej edycji wydarzenia zostali:

  1. Łukasz Chorchos z Politechniki Warszawskiej
  2. Olga Dzięgielewska z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie
  3. Krzysztof Hanzel z Politechniki Śląskiej
  4. Marcin Kordas z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
  5. Anna Kulik z Politechniki Świętokrzyskiej
  6. Samuel Lewandowski z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie
  7. Marta Lutostańska z Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie
  8. Marta Mularczyk z Politechniki Wrocławskiej
  9. Michał Paukszto z Politechniki Gdańskiej
  10. Paweł Rutkowski z Politechniki Łódzkiej
  11. Sławomir Konrad Tadeja z Uniwersytetu Jagiellońskiego
  12. Piotr Wegnerowski z Politechniki Poznańskiej
Rozpoczynając projekt w Polsce w 2014 roku, do grona partnerów przystąpiło 5 uczelni, a w tym roku było ich aż 12. Cieszymy się, że polskie uczelnie wyższe coraz chętniej wspierają naszą inicjatywę na rzecz innowacji i edukacji. Są to dla nas dwa bardzo ważne obszary, które pragniemy rozwijać między innymi poprzez współpracę z najbardziej prestiżowymi polskimi uczelniami. Junfeng Li, Dyrektor Zarządzający Huawei Polska

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz