Strona główna » Jak zaplanować podróż do Chin? Oto kilka dobrych rad

Jak zaplanować podróż do Chin? Oto kilka dobrych rad

przez Piotr Chodak

Podróż do Chin to bardzo często wyjazd życia. Warto się do niego dobrze przygotować. Tym bardziej, że Chiny dla większości z nas wciąż są krajem nieznanym i orientalnym. Zebrałem kilka porad, które pomogą ci w dobrze zorganizować upragnioną podróż.

Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku.

Laozi – chiński filozof, twórca taoizmu

Dobrze powiedziane, ale jak wykonać ten pierwszy krok, aby się nie potknąć? Wszystko zaczyna się od dobrego planowania.

Podróż na własną rękę

Jeżeli wybierasz się do Chin na własną rękę, to musisz się dobrze przygotować. To nie wyjazd na tydzień. Biorąc pod uwagę przelot, na samo zwiedzanie zostanie ci bardzo mało czasu. Kiedy jednak znasz już datę swojego urlopu, czym prędzej kup bilet na samolot. To główny koszt podróży, na którym naprawdę można sporo zaoszczędzić, jeżeli nie planujemy wyjazdu z dnia na dzień.

Tutaj jeszcze jedna uwaga. Staraj się nie planować podróży w dniach, kiedy w Chinach trwają święta. W tym czasie podczas transportu i zwiedzania towarzyszyć ci będzie morze turystów z Państwa Środka. Jeżeli nie wiesz, kiedy takie święta wypadają w tym roku, sprawdź moją listę.

Świątynia Jiaxiu w Guiyang, foto: ITAKA

Podróż do Chin to również długi lot samolotem. Dla mnie była to tylko dodatkowa atrakcja i bardzo dobrze to wspominam. Ponad 10 godzinny lot ma jednak swoje prawa i do niego również warto się przygotować. Nie byłbym sobą, gdybym i w tej sytuacji nie miał dla ciebie kilku porad.

W zależności od regionu, który zamierzasz odwiedzić, warto zastanowić się również nad szczepieniami. Mimo wszystko te najbardziej popularne miejsca (głównie wschód i południe Chin) można odwiedzać bez dodatkowych szczepień.

W Chinach będziesz co chwilę zaskakiwany, a to oznacza tylko jedno. Potrzebujesz dobrej baterii i dodatkowych powerbanków. Ilość zdjęć i filmów, które nagrasz, z pewnością skutecznie przetestują wytrzymałość twojego sprzętu.

Dobrych rad jest jeszcze więcej. Jak wygląda kwestia gotówki czy rozmów telefonicznych z rodziną w Polsce? Pytań jest jeszcze więcej. Mam dla ciebie jednak odpowiedzi. Bezpośrednio od osób, które miały już przyjemność odwiedzić Chiny. Czytaj i korzystaj 🙂

Święty spokój

Jest jeszcze drugi pomysł na podróż do Chin. Rozwiązanie, które zaoszczędzi ci czas i ew. niepotrzebny stres wynikający z dalekiej podróży. Zawsze możesz skorzystać z oferty jednego z biur podróży. To specjaliści zajmą się organizowaniem samolotu, noclegu i atrakcji turystycznych, które będą na ciebie czekać w Chinach.

Bardzo często spotkać można wycieczki związane z danym regionem Chin. W ten sposób wybierzesz sobie to, co interesuje cię najbardziej. Pamiętaj jednak, że z uwagi na własne bezpieczeństwo, korzystaj z ofert sprawdzonych biur podróży.

Pamiętaj o bliskich

Rytuał parzenia herbaty, foto: ITAKA

Kiedy będzie trzeba już wracać do Polski, pamiętaj o swoich bliskich. Twoja walizka powinna skrywać dla nich jakieś pamiątki z tak wyjątkowej podróży. Same pamiątki nie tylko uszczęśliwią innych, ale sprawią, że Chiny zostaną z tobą na dłużej. Aż do kolejnej podróży do Państwa Środka.


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej