Strona główna » Pierwszy tego typu ośrodek treningowy w Azji. Chiny przygotowują się do walki o medale.

Pierwszy tego typu ośrodek treningowy w Azji. Chiny przygotowują się do walki o medale.

przez Piotr Chodak

W 2022 roku w Pekinie odbędą się zimowe igrzyska olimpijskie. Do tego czasu Chiny próbują zrobić wszystko, aby zdobyć jak najwięcej medali. Na szczęście dla Chin, mają środki na inwestycje. Nowo powstały ośrodek treningowy dla narciarzy to wyjątkowy projekt.

Letnie igrzyska w Chinach odbył się w 2008 roku i do dziś są w tym kraju wspominane. Tym razem przyszła kolej na zimowe zmagania. Z tego powodu w prowincji Jilin  powstał nowoczesny ośrodek treningowy dla narciarzy biegowych. To wyjątkowy projekt, ponieważ można ćwiczyć bez względu na aktualną pogodę.

Uważa się, że jest to pierwszy tego typu projekt w Azji. Ośrodek Beishan kosztował ponad 990 mln juanów (450 mln złotych). Na terenie obiektu znajduje się 1308 metrowy kryty stok narciarski oraz 1616 metrowy odkryty. Aż 45 armatek śnieżnych dba o idealne warunki.

ośrodek treningowy, Chiny, blog
Kryty stok narciarski

Oczywiście z ośrodka treningowego korzystać będą chińscy narciarze biegowi, ale również sportowcy z Korei i Japonii. Dodatkowo powstanie ogólnodostępna strefa, która będzie miała na celu promocję aktywności fizycznej i sportów zimowych.


Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz