Strona główna » Sztuczna inteligencja wygrywa w mistrzem gry w Go

Sztuczna inteligencja wygrywa w mistrzem gry w Go

przez Piotr Chodak

AlphaGo, sztuczna inteligencja stworzona przez Google wygrała starcie z mistrzem gry w Go, Lee Sedol (Korea Południowa).

Rozegrano 5 meczy, z czego aż 4 należały do AlphaGo. Nagroda,  w wysokości 1 miliona dolarów została przeznaczona na cele charytatywne.  W tworzeniu sztucznej inteligencji na potrzeby gry w Go pomagał chiński matematyk Chen Yutian.

Prace nad robotyką i rzeczywistością wirtualną prowadzone są nie tylko przez Google. Prezes Xiaomi, Lei Jun powiedział, że to właśnie te dwie dziedziny będą rozwijane w niedalekiej przyszłości.

11168006_10153913352446291_8235385130197705167_n

Xinhua

Go (jap. 碁 – go lub 囲碁 – igo, chiń. 圍棋 – wéiqí, kor. 바둑 – baduk, paduk) – starochińska gra planszowa, popularna również w Korei i Japonii, a w ostatnich latach zdobywająca rosnącą popularność na całym świecie (w tym także w Polsce). Dla wielu ludzi, głównie ludzi Wschodu, go jest specyficznym połączeniem nauki, sztuki i sportu.

Jeżeli szachy są królową gier, to go z pewnością jest ich cesarzem.Edward Lasker

Edward Lasker – szachista amerykański niemieckiego pochodzenia. Z wykształcenia matematyk, z zawodu inżynier, był również mistrzem go.

 

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej