fbpx
Strona główna » Wojna wciąż trwa

Wojna wciąż trwa

przez Piotr Chodak

Wojna handlowa pomiędzy Chinami i USA wciąż trwa. Wzajemne nakładanie ceł przesuwa kolejną granicę.

Donald Trump prowadzi agresywną politykę. Doświadczenia zebrane podczas prowadzenia biznesu próbuje przenieść na swoją politykę zagraniczna. Jego ryzykowne zachowanie w ostatnim czasie doprowadzilo do wyłamania się USA z porozumień szczytu G7. Zaskoczył tym całą Europę i Kanadę. Jak widać wojna prowadzona jest na kilku frontach.

Niedawno Stany Zjednoczone nałożyły kolejne, 25 procentowe cła na chiński eksport wart 50 mld dolarów rocznie. W odpowiedzi Chiny nałożą również 25 procentowe cła na 659 rodzajów towarów z USA o tej samej wartości.

Decyzja została podjęta zgodnie z odpowiednimi przepisami Prawa Handlowego Chin i Regulacjami Chińskiej Republiki Ludowej w sprawie ceł importowych i eksportowych, a także z podstawowymi zasadami prawa międzynarodowego, można przeczytać w oświadczeniu.

Posunięcie USA narusza odpowiednie zasady Światowej Organizacji Handlu, jest sprzeczne z konsensusem osiągniętym już w dwustronnych konsultacjach gospodarczych i handlowych, poważnie narusza uzasadnione prawa i interesy strony chińskiej i podważa interesy Chin i ich obywateli.  Strona chińska stanowczo się temu sprzeciwia.


Na podstawie: Xinhua

Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej