Strona główna » Xi Jinping ponownie rozmawiał z Kim Dzong Unem

Xi Jinping ponownie rozmawiał z Kim Dzong Unem

przez Piotr Chodak

W zeszłym tygodniu przywódca Korei Północnej spotkał się z Donaldem Trumpem w Singapurze. Wczoraj w Pekinie Kim Dzong Un ponownie spotkał się z Xi Jinpingiem aby porozmawiać o najbliższej przyszłości.

Xi Jinping spotkał się zresztą dwukrotnie z Kimem jeszcze przed głośną rozmową w prezydentem Stanów Zjednoczonych. Teraz mieli możliwość omówić aktualna sytuację międzynarodową.

Przywódca Chin zaznaczył, że bez względu na zmiany w polityce międzynarodowej, Państwo Środka i Korea Północna wciąż będą współpracować. Chiny obchodzą 40 rocznicę otwarcia swojej gospodarki na świat i cieszą się, że Korea wybrała podobna drogę, dodaje Xi.

Można z tego wnioskować, że Korea Północna spróbuje zmienić swoją gospodarkę na styl chiński. Kim Dzong Un również zapewnił, że chce współpracować z Chinami w celu budowy pokoju na Półwyspie Koreańskim.

Zaskoczeniem dla Korei Południowej była ostatnia deklaracja Donalda Trumpa o zawieszeniu gier wojennych, które cyklicznie odbywały się w tym nerwowym rejonie świata.

Wygląda na to, że nie tylko Kim odniósł pierwsze zwycięstwo, jak komentowała zachodnia prasa, ale i Chiny mogą okazać się kolejnym wygranym.


zdjęcie: Xinhua

 

Sprawdź mój kanał na YouTube i subskrybuj aby być na bieżąco.

Komentarze

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej