fbpx
Strona główna » Chiny kontynentalne pomagają Tajwanowi po trzęsieniu ziemi

Chiny kontynentalne pomagają Tajwanowi po trzęsieniu ziemi

przez Piotr Chodak

W trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Tajwan, zginęło 7 osób, a 254 zostały ranne. Chiny kontynentalne pomagają Tajwanowi i proponują wysłanie ekip ratunkowych.

Trzęsienie ziemi miało siłę 6,5 w skali Richtera. Ponad 200 osób zostało uratowanych, ale wciąż poszukuje się 88, z których większość została uwięziona w budynku Yun Men Tusi Ti w Hualien. Po trzęsieniu ziemi następowała seria wstrząsów wtórnych, w tym kilka o wartości ponad 5 stopni.

Sześciu turystów z kontynentu zostało wysłanych do szpitala w Hualien. Jedna z rannych, kobieta z prowincji Fujian, znajduje się w stanie krytycznym.

Chen Deming, przewodniczący Stowarzyszenia Relacji na terenie Cieśniny Tajwańskiej, powiedział, że kontynent chce pomóc w rozwiązaniu problemów spowodowanych trzęsieniem ziemi, w tym wysłania ekip ratunkowych na wyspę.

Ogólnochińska Federacja Tajwańskich Rodaków także wyraziła współczucie dla mieszkańców z obszarów dotkniętych trzęsieniem ziemi w liście, mówiąc, że Tajwańczycy żyjący na stałym lądzie są gotowi zaoferować pomoc.

Jest to najbardziej dotkliwe trzęsienie ziemi, które nawiedziło Hualien w ciągu ostatnich 50 lat. Autostrada z Suao do Hualien była tymczasowo zamknięta. Trzęsienie ziemi spowodowało, że 200 gospodarstw domowych straciło energię, a 35 000 straciło dostęp do wody.

Od 4 lutego ponad 100 trzęsień ziemi wstrząsnęło tym obszarem. Tajwańscy eksperci od trzęsień ziemi powiedzieli, że w nadchodzących tygodniach mogą pojawić się kolejne.


na podstawie Xinhua

 

Komentarze

Może Ci się spodobać

Strona korzysta z plików cookies. Więcej informacji w polityce prywatności. Akceptuję Czytaj więcej